Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Pizzazz' Hosta

Cena: 14,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03832-CS-12-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Pizzazz' Hosta

Odmiana o pięknych, niebiesko-zielonych liściach z nieregularnym, kremowo-białym marginesem. W lipcu pojawiają się urocze, jasnolawendowe kwiaty. Roślina stanowi cudowną ozdobę cienistych rabat, a także pojemników i donic. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Pizzazz'

'Pizzazz' to fantastyczna odmiana funkii, której głównym atutem jest niezwykle dekoracyjne, pięknie ubarwione ulistnienie oraz ładny, rozłożysty pokrój. Roślina tworzy atrakcyjne, zaokrąglone kępy, które docelowo osiągają około 50-60 cm wysokości i około 100-120 cm szerokości. Grube, okazałe, skórzaste, karbowane liście zachwycają głębokim, niebiesko-zielonym kolorem, a kremowo-żółty, nieregularny margines nadaje im niesamowitego uroku. Blaszka liściowa jest pomarszczona, pokryta woskowym nalotem, ma sercowaty, niemalże okrągły kształt i zakończona jest spiczastym wierzchołkiem. W lipcu ponad efektowną kępą wnoszą się sztywne, wysokie łodyżki, które udekorowane są lejkowatymi, lawendowo-białymi kwiatami, zebranymi w groniaste kwiatostany. Funkia 'Pizzazz' to niezawodna bylina, która stanowi fenomenalną ozdobę cienistych zakątków ogrodu, a dodatkowo jest łatwa w uprawie. Zjawiskowo prezentuje się sadzona w większych grupach lub w towarzystwie innych odmian funkii, tworząc efektowne, rozmaicie ubarwione kępy, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Wysokość

50-60 cm

Szerokość

100-120 cm

Długość/szerokość liścia

26/21 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec

Stanowisko

Półcieniste/Cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebiesko-zielone z kremowo-białym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Pizzazz'

Opis

Wysokość docelowa50-60 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Pizzazz' Hosta

Funkia 'Pizzazz' Hosta

Odmiana o pięknych, niebiesko-zielonych liściach z nieregularnym, kremowo-białym marginesem. W lipcu pojawiają się urocze, jasnolawendowe kwiaty. Roślina stanowi cudowną ozdobę cienistych rabat, a także pojemników i donic. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii