Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'School Mouse' Hosta

Cena: 19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03854-CS-12-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'School Mouse' Hosta

Urocza, miniaturowa odmiana, której ozdobą są dwubarwne liście o pofalowanych brzegach oraz śliczne, lawendowe kwiaty. Sprawdzi się na lekko ocienionej rabacie oraz w kompozycjach pojemnikowych.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'School Mouse'

'School Mouse' to urocza, miniaturowa odmiana o pięknych, sztywnych, grubych, matowych, dwubarwnych liściach. Jest ulepszonym sportem hosty 'Church Mouse'. Tworzy niziutkie, zwarte kępy, które osiągają około 15-20 cm wysokości i 25-30 cm szerokości. Powierzchnia blaszki liściowej jest niebieskawozielona z szerokim, nieregularnym marginesem, który początkowo jest zielonkawy, a w trakcie sezonu nabiera słonecznej, żółtej barwy. Brzegi liści są dodatkowo dosyć mocno pofalowane, co nadaje roślinie ciekawej, fantazyjnej formy. Od czerwca do lipca ponad ulistnieniem pojawiają się śliczne, rurkowate kwiaty o lawendowym odcieniu, które osadzone są na szczytach grubych, wzniesionych pędów. Hosta 'School Mouse' jest dosyć odporna na ślimaki. Bylina doskonale sprawdzi się na lekko ocienionych rabatach oraz w kompozycjach pojemnikowych.

Wysokość

15-20 cm

Szerokość

25-30 cm

Długość/szerokość liścia

6/7 cm 

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec

Stanowisko

Półcieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebieskawo-zielone z żółtym marginesem


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L.  Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'School Mouse'

Opis

Wysokość docelowa15-20 cm
Szerokość docelowa25-30 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'School Mouse' Hosta

Funkia 'School Mouse' Hosta

Urocza, miniaturowa odmiana, której ozdobą są dwubarwne liście o pofalowanych brzegach oraz śliczne, lawendowe kwiaty. Sprawdzi się na lekko ocienionej rabacie oraz w kompozycjach pojemnikowych.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii