Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Age of Gold' Hosta

Cena: 21,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03886-CS-10-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Age of Gold' Hosta

Przepiękna odmiana o dużych, złocistych liściach i bladolawendowych kwiatach. Tworzy dekoracyjne, rozłożyste kępy, które osiągają około 65 cm wysokości i 120 cm szerokości. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Age of Gold'

Wyjątkowa odmiana, której ozdobą są okazałe, sercowate liście, wyróżniające się cudownym, złocistym ubarwieniem. Roślina wspaniale ożywi i rozświetli cieniste zakątki ogrodu. Tworzy efektowne, bujne, rozłożyste kępy, które osiągają maksymalnie około 65 cm wysokości i 120 cm szerokości. Kwitnie od lipca do sierpnia. Na szczytach sztywnych, wzniesionych łodyżek pojawiają się wówczas urocze, bladolawendowe, niemalże białe kwiaty o lejkowatym kształcie. Funkia 'Age of Gold' najpiękniejsze ubarwienie zyskuje w miejscach z porannym słońcem.

Wysokość

65-100 cm

Szerokość

120 cm

Długość/szerokość liścia

-

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-Sierpień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Złociste


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Age of Gold'Opis

Wysokość docelowa65-100 cm
Szerokość docelowa120 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizłota
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Age of Gold' Hosta

Funkia 'Age of Gold' Hosta

Przepiękna odmiana o dużych, złocistych liściach i bladolawendowych kwiatach. Tworzy dekoracyjne, rozłożyste kępy, które osiągają około 65 cm wysokości i 120 cm szerokości. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii