Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Crinkled Leather' Hosta

Cena: 37,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04033-CS-09-C2

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Crinkled Leather' Hosta

Niezwykła odmiana o grubych, skórzastych, mocno pomarszczonych liściach w cudownym, niebieskawo-zielonym odcieniu. Tworzy efektowne, bujne, rozłożyste kępy. Wspaniała ozdoba cienistych zakątków ogrodu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Crinkled Leather'

'Crinkled Leather' to niezwykle atrakcyjna odmiana funkii, wyróżniająca się dekoracyjnym, mocno pomarszczonym ulistnieniem o pięknej kolorystyce. Formuje półkulisty, kaskadowy, rozłożysty pokrój, osiągając około 40-45 cm wysokości i 50-80 cm szerokości. Tworzy bujne, efektowne kępy grubych, skórzastych, zaokrąglonych, lekko poskręcanych liści, które osadzone są na długich ogonkach. Matowa, niebieskawo-zielona blaszka liściowa, pokryta jest charakterystycznym, woskowym nalotem, który nadaje ładny, srebrzysty efekt, jednakże największym atutem rośliny jest mocno pofałdowana, karbowana faktura ulistnienia oraz jego pofalowane brzegi, tworzące uroczą, finezyjną falbankę. Funkia 'Crinkled Leather' kwitnie od lipca do września, dekorując fontannową gęstwinę efektownymi, ażurowymi kwiatostanami, które osadzone są na sztywnych, wyprostowanych pędach. Drobne, miododajne dzwoneczki w ślicznym, jasnofioletowym kolorze zachwycają swoją subtelną urodą, a dodatkowo są chętnie odwiedzane przez owady zapylające. Funkia 'Crinkled Leather' urzeka kształtem, kolorem oraz fakturą ulistnienia, które stanowi nietuzinkową ozdobę cienistych zakątków ogrodu. Zjawiskowo prezentuje się w założeniach naturalistycznych, w pobliżu zbiorników wodnych oraz w kompozycjach gatunkowych z równie atrakcyjnymi odmianami funkii.

Wysokość

40-45 cm

Szerokość

50-80 cm

Długość/szerokość liścia

24/16 cm

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec-Wrzesień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebieskie


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa40-45 cm
Szerokość docelowa50-80 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściniebieska
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Crinkled Leather' Hosta

Funkia 'Crinkled Leather' Hosta

Niezwykła odmiana o grubych, skórzastych, mocno pomarszczonych liściach w cudownym, niebieskawo-zielonym odcieniu. Tworzy efektowne, bujne, rozłożyste kępy. Wspaniała ozdoba cienistych zakątków ogrodu.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii