Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Quill' Hosta

Cena: 32,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04042-CS-12-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Quill' Hosta

Funkia, której ozdoba są długie, wąskie, błyszczące, zielone liście o mocno pofalowanych brzegach. Dorasta do około 30 cm wysokości i 70 cm szerokości, tworząc efektowne, bujne kępy. Jest to odmiana tolerująca większe nasłonecznienie.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Quill'

Funkia 'Quill' to atrakcyjna odmiana, która urzeka ciekawym pokrojem oraz bardzo dekoracyjnym ulistnieniem. Maksymalnie osiąga około 25-30 cm wysokości i około 70 cm szerokości. Tworzy gęste, zwarte kopce długich, wąskich, lancetowatych liści, osadzonych na długich ogonkach. Mają one błyszczącą, plisowaną blaszkę w soczystym, zielonym kolorze, jednakże ich największym atutem są mocno pofalowane, poskręcane brzegi, które nadają kępie nietuzinkowości i uroku. Funkia 'Quill' kwitnie w sierpniu i wówczas prezentuje się najefektowniej. Ponad liściastą gęstwiną wznoszą się długie, sztywne, pionowe pędy, na których królują śliczne, przewieszające się, jasnofioletowe kwiaty. Filigranowe, miododajne dzwoneczki zachwycają swoją delikatną urodą, a dodatkowo są chętnie odwiedzane przez pszczoły i motyle. Funkia 'Quill' cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na ciekawą sylwetkę oraz niewielkie wymagania uprawowe. Pięknie wypełni i rozświetli cieniste zakątki ogrodu oraz miejsca pod koronami drzew. Fantastycznie komponuje się z innymi odmianami funkii, tworząc rozmaicie ubarwione, widowiskowe kępy. Jest to odmiana tolerująca większe nasłonecznienie.

Wysokość

25-30 cm

Szerokość

70 cm

Długość/szerokość liścia

11/4 cm

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Sierpień

Stanowisko

Półcieniste/słoneczne

Dominujące ubarwienie liści

Zielone


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Funkia 'Quill'Opis

Wysokość docelowa25-30 cm
Szerokość docelowa70 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Quill' Hosta

Funkia 'Quill' Hosta

Funkia, której ozdoba są długie, wąskie, błyszczące, zielone liście o mocno pofalowanych brzegach. Dorasta do około 30 cm wysokości i 70 cm szerokości, tworząc efektowne, bujne kępy. Jest to odmiana tolerująca większe nasłonecznienie.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii