Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Hanky Panky' Hosta

Cena: 21,99 zł

00566-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Funkia 'Hanky Panky' Hosta

Wyjątkowa odmiana urzekająca pokrojem oraz pięknym ubarwieniem, zmieniającym się w trakcie sezonu. Hosta 'Hanky Panky' posiada niezwykle dekoracyjne, lancetowate, ostro zakończone liście. Zielone centrum blaszki liściowej otoczone jest zielono-żółtym obrzeżeniem, które w trakcie sezonu nabiera cudownej, kremowo-białej barwy.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Cechy funkii 'Hanky Panky'

Wyjątkowa odmiana urzekająca pokrojem oraz pięknym ubarwieniem, zmieniającym się diametralnie w trakcie sezonu. Hosta 'Hanky Panky' posiada niezwykle dekoracyjne, lancetowate, ostro zakończone liście. Zielone centrum blaszki liściowej otoczone jest zielono-żółtym obrzeżeniem, które w trakcie sezonu nabiera cudownej, kremowo-białej barwy. Między jasnym marginesem i zielonym centrum liści uwagę przykuwają kremowe smugi podkreślające ich subtelną urodę. Roślina dorasta do około 30-40 cm wysokości oraz około 50-70 cm średnicy. Od lipca do sierpnia na długich łodyżkach ponad ulistnieniem pojawiają się śliczne, lawendowe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Ze względu na zmienne, atrakcyjne ubarwienie funkię 'Hanky Panky' warto umieścić w wyeksponowanym miejscu ogrodu, tak aby każdy mógł podziwiać jej walory.

Wysokość

30-40 cm

Szerokość

50-70 cm

Długość/szerokość liścia

18 x 8 cm

Kolor kwiatu

Lawendowy

Termin kwitnienia

Lipiec - sierpień

Stanowisko

Cieniste, pół cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Jasno zielony z początkowo żółtym, następnie kremowo-białym marginesem

Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'Hanky Panky'
Opis

Wysokość docelowa30-40 cm
Szerokość docelowa50-70 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

1 Recenzje dla "Funkia 'Hanky Panky' Hosta"

anna

Anna B 2018-05-17

Cudowna hosta bardzo duża sadzonka świetnie zapakowana - staram się kupować rośliny tylko w sklepie Alambar bo mam pewność że rośliny są zdrowe z dużą bryłą korzeniową i efektowne . Obsługa sklepu jest wręcz znakomita.

  Napisz opinię

  Funkia 'Hanky Panky' Hosta

  Funkia 'Hanky Panky' Hosta

  Wyjątkowa odmiana urzekająca pokrojem oraz pięknym ubarwieniem, zmieniającym się w trakcie sezonu. Hosta 'Hanky Panky' posiada niezwykle dekoracyjne, lancetowate, ostro zakończone liście. Zielone centrum blaszki liściowej otoczone jest zielono-żółtym obrzeżeniem, które w trakcie sezonu nabiera cudownej, kremowo-białej barwy.

  Produkty powiązane

  Podobne produkty

  Te produkty są w tej samej kategorii