Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' Hydrangea arborescens

Cena: 37,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02819-00-00-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' Hydrangea arborescens

Hortensja o cudownych, okazałych baldachach w pięknym, limonkowym kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Posiada znacznie mocniejsze pędy niż popularna odmiana 'Annabelle'.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' 

Kwiatostany hortensji drzewiastej 'Lime Rickey' swoim wyglądem przypominają znaną i popularną odmianę 'Annabelle', ale różnią się od niej ubarwieniem. Okazałe, kopulaste baldachy kwiatowe pokazują się już w środku lata, zachwycając świeżym, limonkowym kolorem. W miarę rozwoju kwiaty stają się kremowo-białe, a pod koniec kwitnienia ponownie zielenieją. 'Lime Rickey' to kompaktowa odmiana dorastająca do około 120 cm wysokości i takiej samej szerokości. Pędy są sztywne, znacznie mocniejsze niż u hortensji 'Annabelle', więc nie uginają się pod ciężarem ogromnych kwiatostanów. Atrakcyjność odmiany 'Lime Rickey' podkreślają podbarwione na fioletowo zarówno pędy jak i ogonki liściowe. Całość dopełniają duże, zielone, mocno piłkowane liście z wyraźnym unerwieniem. Ponieważ hortensja drzewiasta kwitnie na pędach jednorocznych, aby kwitnienie było bardziej obfite, wiosną zaleca się przyciąć wszystkie pędy do około 30 cm nad ziemią.  

Uprawa hortensji drzewiastej

Tajemnicą niezawodnego kwitnienia każdego roku hortensji drzewiastej jest to, że w przeciwieństwie do hortensji ogrodowej pączki kwiatowe zawiązują się wiosną, a nie jesienią poprzedniego roku. Dzięki temu nie ma żadnego ryzyka, że pączki takie obmarzną, a zatem mamy pewność, że każdego roku nasza hortensja obficie zakwitnienie, bez żadnego okrywania na zimę i specjalnych zabiegów. Preferuje gleby żyzne próchnicze, kwaśne oraz stanowiska cieniste, zaciszne, osłonięte. Rośnie także na stanowisku słonecznym, jednak wtedy może słabiej kwitnąć. Oprócz tego tylko w cienistych lub pół cienistych miejscach liście stają się ciemno zielone, co dodatkowo podkreśla śnieżną biel kwiatostanów. Lubi duże ilości wody, stale podlewana wydaje ogromne kwiatostany. Dla uzyskania okazałego kwitnienia zaleca się silne przycięcie wiosną. Najlepiej ściąć wszystkie pędy ok 20-30 cm nad ziemią.

Zastosowanie hortensji drzewiastej

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' to łatwa w uprawie odmiana hortensji, który oferuje niesamowity efekt wizualny przy minimalnym nakładzie pracy. Chłodna kolorystyka kwiatostanów doskonale będzie kontrastować z roślinami o barwach w odcieniach fioletu czy też głębokiej śliwki. Dodają również nieco głębi bardziej monochromatycznym zestawieniom. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w miejscach szczególnie wyeksponowanych. Kwiaty bardzo długo zachowują atrakcyjny wygląd, dlatego z powodzeniem można je ścinać, aby potem wykorzystać w kompozycjach florystycznych zarówno świeżych jak i zasuszonych.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C2 (średnica 16 cm)
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonek: około 20-25 cm (wysokość krzewu dotyczy tylko części nadziemnej, nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey'

 

 

Opis

Wysokość docelowa100-120 cm
Szerokość docelowa100-120 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebalekko kwaśna, żyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' Hydrangea arborescens

Hortensja drzewiasta 'Lime Rickey' Hydrangea arborescens

Hortensja o cudownych, okazałych baldachach w pięknym, limonkowym kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Posiada znacznie mocniejsze pędy niż popularna odmiana 'Annabelle'.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii