Obecnie czas realizacji wynosi około 10-12 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja ogrodowa 'Julisa' Hydrangea macrophylla

Cena: 24,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02914-00-00-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Julisa' Hydrangea macrophylla

'Julisa' to zjawiskowa hortensja o karminowoczerwonych, kulistych kwiatostanach i atrakcyjnych liściach w fioletowym i zielonym odcieniu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Julisa' 

'Julisa' jest przepiękną, dosyć nową odmianą, będącą sportem słynnej hortensji 'Merveille Sanguine'. Przyciąga wzrok intensywną barwą kwiatów i atrakcyjnym odcieniem liści, dlatego nie można przejść obok niej obojętnie. Jej kuliste, gęste kwiatostany od połowy lata uwodzą karminowoczerwoną barwą. Pod koniec kwitnienia, aż do jesieni, kwiaty sukcesywnie zmieniają barwę na bordową. Niezwykle malownicze są również jej liście o ciekawej zmienności kolorystycznej. Młode liście są zabarwione na fioletowo, następnie stają się ciemnozielone, zachowując delikatną czerwoną obwódkę, a jesienią przebarwiają się na czerwono. Krzew ma kulisty, zwarty i regularny pokrój. Jest to odmiana o dość szybkim wzroście i osiąga maksymalnie około 100-120 cm wysokości oraz podobną szerokość. Hortensja 'Julisa' ożywi cieniste rabaty, a uprawiana w pojemnikach pięknie udekoruje zacienione tarasy lub balkony. Warto wiedzieć, że 'Julisa' ma grube liście i mocne łodygi, dzięki czemu toleruje ekspozycję słoneczną trochę lepiej niż inne odmiany. Widowiskowo wygląda posadzona w towarzystwie hortensji o białych  kwiatach. Zaleca się okrycie rośliny na zimę, a przy uprawie pojemnikowej zimowanie krzewu w chłodnym pomieszczeniu.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensje ogrodowe

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku. .

 • rozmiar doniczki: C2 (średnica 16 cm)
 • pojemność: 2L
 • wysokość sadzonek: około 20 cm (wysokość krzewu dotyczy tylko części nadziemnej, nie zawiera wysokości doniczki)

Zdjęcie sadzonki hortensji ogrodowej 'Julisa'

Opis

Wysokość docelowa100-120 cm
Szerokość docelowa100-120 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówczerwona
Barwa liścifioletowa
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

1 Recenzje dla "Hortensja ogrodowa 'Julisa' Hydrangea macrophylla"

Piękna odmiana

Magda B 2022-03-05

Pięknie kwitnie

  Napisz opinię

  Hortensja ogrodowa 'Julisa' Hydrangea macrophylla

  Hortensja ogrodowa 'Julisa' Hydrangea macrophylla

  'Julisa' to zjawiskowa hortensja o karminowoczerwonych, kulistych kwiatostanach i atrakcyjnych liściach w fioletowym i zielonym odcieniu.

  Produkty powiązane

  Podobne produkty

  Te produkty są w tej samej kategorii