Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja ogrodowa 'Telenn' Hydrangea macrophylla

Cena: 33,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02971-CN-06-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Telenn' Hydrangea macrophylla

Hortensja o sporych rozmiarach, zachwycająca dużymi, kulistymi, niebieskimi kwiatostanami. Pojedyncze kwiaty są czteropłatkowe.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Telenn' syn. Hydrangea 'Yamato'

Hortensja ogrodowa 'Telenn' znana też jako 'Yamato' jest rzadko spotykaną w sprzedaży i równie rzadko uprawianą odmianą. Tworzy sporych rozmiarów rozłożysty i szeroki krzew, który po kilku latach osiąga ok. 1,5 m wysokości i 2 m szerokości. Od lipca do września zachwyca dużymi, kulistymi kwiatostanami, składającymi się z wielu niebieskich, czteropłatkowych, pojedynczych kwiatów. Mimo dużych kwiatostanów, które mogą mieć ok. 18 cm średnicy, 'Telenn' ceniona jest za lekkość i niepokładanie się pędów pod ciężarem wielkich kul. Barwa kwiatów może się zmieniać w zależności od odczynu gleby. Na glebach kwaśnych kwiatostany mają niebieski kolor o różnej intensywności - od błękitu do kobaltowego. Na glebie o odczynie obojętnym lub lekko wapiennym przybierają barwę różową. Kwitnienie jest obfite, a zasychające kwiatostany zdobią jeszcze krzew przez długi, jesienno- zimowy czas. Liście są duże, osiągają ok. 15 cm długości, zaokrąglone, ciemnozielone o ząbkowanych brzegach. Dodatkowym walorem jest ich jesienne przebarwianie się na kolor czerwony.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensje ogrodowe

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C2 (średnica 16 cm)
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonek: około 10-15 cm (wysokość krzewu dotyczy tylko części nadziemnej, nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja ogrodowa 'Telenn'

Opis

Wysokość docelowa150 cm
Szerokość docelowa200 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa/niebieska
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości120-160 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja ogrodowa 'Telenn' Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Telenn' Hydrangea macrophylla

Hortensja o sporych rozmiarach, zachwycająca dużymi, kulistymi, niebieskimi kwiatostanami. Pojedyncze kwiaty są czteropłatkowe.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii