Obecnie czas realizacji wynosi około 7 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja bukietowa MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' Hydrangea paniculata

Cena: 34,99 zł

03303-P5-03-C3

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja bukietowa MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' Hydrangea paniculata

Kompaktowa odmiana o dużych, stożkowatych, białych kwiatostanach muśniętych seledynem. Sztywne, czerwonawe pędy tworzą zwarty i wzniesiony pokrój.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja bukietowa MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' 

Hortensja MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' jest kompaktową odmianą o wzniesionym pokroju, która osiąga 100-150 cm wysokości i podobną szerokość. Kwitnie na pędach tegorocznych, przy czym dla obfitego kwitnienia wskazane jest jej wiosenne przycinanie. Sztywne pędy o czerwonawym zabarwieniu tworzą w zarysie pokrój odwróconego trójkąta, nie wymagają podpór i utrzymają zwartą formę. Ozdobione są ciemnozielonymi, jajowatymi liśćmi o lekko szorstkiej fakturze. W lipcu i sierpniu pojawiają się na ich szczytach ogromne, stożkowate kwiatostany o długości ok. 25 cm. Zachwycają one piękną, foremną bryłą i składają się z kwiatów płonnych i płodnych o śnieżnobiałej barwie, muśniętych lekko seledynową zielenią. Białe, stożkowate kwiatostany kojarzyć się mogą z ośnieżonymi szczytami Himalajów, co w domyśle sugeruje nam też nazwa serii, do której należy ta odmiana. Kwitnienie jest widowiskowe i trwa do września. Zasuszone kwiatostany, pozostawione na krzewie są piękną ozdobą zimowego ogrodu, a ścięte nadają się do suchych bukietów. Oprócz zastosowania hortensji MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' na rabatach i w większych założeniach, świetnie nadaje się ona do mniejszych ogrodów i do uprawy w pojemnikach. 

Uprawa hortensji bukietowej

Hortensja bukietowa preferuje podłoże umiarkowanie wilgotne, próchnicze o lekko kwaśnym odczynie. Dobrze radzi sobie na stanowisku zarówno słonecznym i w półcieniu. Jest mrozoodporna i kwitnie niezależnie od przebiegu mrozów zimą, ponieważ tworzy kwiaty na pędach jednorocznych. Dla uzyskania okazałego kwitnienia zaleca się silne przycięcie każdej wiosny przed rozpoczęciem wzrostu. Najlepiej ściąć wszystkie pędy ok 10 cm nad cięciem zeszłorocznym.

Gdzie zastosowanie znajdzie hortensja

Widowiskowa odmiana polecana przede wszystkim do nasadzeń pojedynczych lub w niewielkich grupach. Hortensja z uwagi na swoją urodę polecana jest do ogrodów przydomowych. Warto ją sadzić w miejscach dobrze wyeksponowanych.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C3 (średnica 18 cm)
  • pojemność: 3 L
  • wysokość sadzonek:  około 25 cm
  • wysokość krzewu dotyczy części nadziemnej (nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja bukietowa Himalaya 'Kolmahima'

Opis

Wysokość docelowa100-150 cm
Szerokość docelowa100-150 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebalekko kwaśna, żyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości120-160 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja bukietowa MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' Hydrangea paniculata

Hortensja bukietowa MAGICAL HIMALAYA 'Kolmahima' Hydrangea paniculata

Kompaktowa odmiana o dużych, stożkowatych, białych kwiatostanach muśniętych seledynem. Sztywne, czerwonawe pędy tworzą zwarty i wzniesiony pokrój.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii