Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja ogrodowa 'Schneeball' Hydrangea macrophylla

Cena: 26,99 zł

03382-T6-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Schneeball' Hydrangea macrophylla

Kompaktowa odmiana o półkulistym pokroju oraz ogromnych, śnieżnobiałych kwiatostanach. Dorasta do około 100-120 cm wysokości. Kwitnie od lipca do października.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Schneeball'

Zjawiskowa odmiana o kompaktowym, półkulistym pokroju oraz efektownych, białych kwiatostanach, przypominających ogromne, śnieżne kule. Krzew osiąga około 100-120 cm wysokości i podobnie rozrasta się na szerokość. Tworzy grube, wzniesione, nierozgałęzione, zdrewniałe u podstawy pędy, na których osadzone są duże, mięsiste, zielone liście. Kwitnie intensywnie od lipca do października. Szczyty łodyżek udekorowane są wówczas okazałymi baldachami, średnicy około 25 cm. Duże, białe kwiaty płonne są ciasno upakowane w kwiatostanie i zachodzą jeden na drugi. Składają się one z czterech szerokich, muszelkowatych płatków o lekko karbowanych brzegach, które pod koniec kwitnienia oblewają się subtelnym, różowym rumieńcem. Hortensja ogrodowa 'Schneeball' to doskonała propozycja na lekko zacienione rabaty. Posadzona w dużej donicy będzie elegancką ozdobą tarasów i balkonów.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensje ogrodowe

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C2(średnica 16 cm)
  • pojemność: 2 L
  • wysokość sadzonek: około 25 cm
  • wysokość krzewu dotyczy części nadziemnej (nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja ogrodowa 'Schneeball'Opis

Wysokość docelowa100-120 cm
Szerokość docelowa100-120 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-X
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja ogrodowa 'Schneeball' Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Schneeball' Hydrangea macrophylla

Kompaktowa odmiana o półkulistym pokroju oraz ogromnych, śnieżnobiałych kwiatostanach. Dorasta do około 100-120 cm wysokości. Kwitnie od lipca do października.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii