Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' Hydrangea macrophylla

Cena: 28,99 zł

00340-T6-00-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' Hydrangea macrophylla

Odmiana należąca do nowej generacji hortensji serii Magical charakteryzujący się zmieniającą się wielokrotnie w ciągu sezonu barwą kwiatów.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' serii Cztery Pory Roku

Odmiana 'Amethyst' z grupy Magical charakteryzuje się kwiatostanami o barwie najpierw seledynowo żółtej, później stopniowo przechodzącej w różowy, aby w pełni rozkwitu zachwycić kontrastową dwubarwnością -wówczas kwiaty są żółto-różowe. Barwa kwiatów zmienia się wraz z ich rozwojem, który trwa od czerwca aż do sierpnia. Kwiaty zdobią krzew aż do późnej jesieni nieco tracąc swoje intensywne barwy. Kwiatostan hortensji 'Magical Amethyst' jest wyjątkowo okazały i może osiągać średnicę 20-25 cm. Dominująca barwa kwiatów może być różna zależnie od odczynu gleby -na podłożu kwaśnym zamiast różu dominować będzie błękit, pozostałe barwy pośrednie zachowane są niezależnie od warunków glebowych.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Odczyn gleby przy sadzeniu wpływać będzie na docelową barwę kwiatów. Podczas wzrostu regularnie nawozimy i podlewamy krzewy hortensji. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Hortensje ogrodowe zawiązują pąki kwiatowe już jesienią poprzedniego roku, a więc aby krzew obficie zakwitł warto dobrze zabezpieczyć takie pąki przed mrozem. W tym celu nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie wykorzystamy hortensję 'Magical Amethyst'

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C2(średnica 16 cm)
  • pojemność: 2 L
  • aktualna wysokość sadzonek: około 30cm

Zdjęcie sadzonki hortensji ogrodowej 'Magical Amethyst'

Opis

Wysokość docelowa100-120 cm
Szerokość docelowa80-100 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówseledynowa-żółta-różowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-VIII
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Magical Amethyst' Hydrangea macrophylla

Odmiana należąca do nowej generacji hortensji serii Magical charakteryzujący się zmieniającą się wielokrotnie w ciągu sezonu barwą kwiatów.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii