Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum 'GRHYAR1407' Hydrangea arborescens

Cena: 26,49 zł

03416-5-4-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum 'GRHYAR1407' Hydrangea arborescens

Nowa, niska, kompaktowa odmiana o ogromnych, jasnoróżowych, półkulistych kwiatostanach. Pędy sztywne i niepokładające się, ozdobione ciemnozielonymi liśćmi.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja Candybelle Bubblegum 'GRHYAR1407'

Hortensja drzewiasta CANDYBELLE BUBBLEGUM jest nową odmianą o kompaktowym i zwartym pokroju, wprowadzoną na rynek w 2019 roku. Nazwa odmianowa znakomicie obrazuje duże, efektowne i kuliste kwiatostany, które w szczytowym momencie kwitnienia wyglądają jak ogromne balony z gumy balonowej w cukierkowym, jasnoróżowym kolorze. Odmiana należy do niskich i osiąga ok. 80 cm wysokości i podobną szerokość. Tworzy kulisty, zwarty pokrój o wyprostowanych i sztywnych pędach, które nie mają tendencji do pokładania się pod ciężarem dużych kwiatostanów. Pędy ozdobione są ciemnozielonymi liśćmi z lekko brązowym odcieniem, a pod koniec czerwca na ich szczytach rozkwitają efektowne, różowe kwiatostany, które rozświetlają jasną, cukierkową barwą ciemną zieleń liści. Kwitnienie odbywa się na tegorocznych pędach, trwa do września, a suche kwiatostany pozostawione na krzewie zdobią ogród jesienią i zimą. Z racji niewielkiego wzrostu odmiana polecana jest do małych ogrodów i uprawy w pojemnikach na tarasie lub patio oraz do większych założeń i sadzenia w grupach.

Uprawa hortensji drzewiastej

Tajemnicą niezawodnego kwitnienia każdego roku hortensji drzewiastej jest to, że w przeciwieństwie do hortensji ogrodowej pączki kwiatowe zawiązują się wiosną, a nie jesienią poprzedniego roku. Dzięki temu nie ma żadnego ryzyka, że pączki takie obmarzną, a zatem mamy pewność, że każdego roku nasza hortensja obficie zakwitnienie, bez żadnego okrywania na zimę i specjalnych zabiegów. Preferuje gleby żyzne próchnicze, kwaśne oraz stanowiska cieniste, zaciszne, osłonięte. Rośnie także na stanowisku słonecznym, jednak wtedy może słabiej kwitnąć. Oprócz tego tylko w cienistych lub pół cienistych miejscach liście stają się ciemno zielone, co dodatkowo podkreśla śnieżną biel kwiatostanów. Lubi duże ilości wody, stale podlewana wydaje ogromne kwiatostany. Dla uzyskania okazałego kwitnienia zaleca się silne przycięcie wiosną. Najlepiej ściąć wszystkie pędy ok 20-30 cm nad ziemią.

Zastosowanie hortensji drzewiastej

Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, w miejscach szczególnie wyeksponowanych. Ze względu na niewielkie rozmiary może być również uprawiana w donicach. Kwiaty bardzo długo zachowują atrakcyjny wygląd, dlatego z powodzeniem można je ścinać, aby potem wykorzystać w kompozycjach florystycznych zarówno świeżych jak i zasuszonych.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C1 (średnica 12 cm)
  • pojemność: 1 L
  • wysokość sadzonek: 20 cm
  • wysokość krzewu dotyczy części nadziemnej (nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum

Opis

Wysokość docelowa80-100 cm
Szerokość docelowa80-100 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVII-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebalekko kwaśna, żyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum 'GRHYAR1407' Hydrangea arborescens

Hortensja drzewiasta Candybelle Bubblegum 'GRHYAR1407' Hydrangea arborescens

Nowa, niska, kompaktowa odmiana o ogromnych, jasnoróżowych, półkulistych kwiatostanach. Pędy sztywne i niepokładające się, ozdobione ciemnozielonymi liśćmi.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii