Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja piłkowana 'Bluebird' Hydrangea serrata

Cena: 19,99 zł

03848-P5-03-C3

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Hortensja piłkowana 'Bluebird' Hydrangea serrata

Rzadko spotykana odmiana o uroczych, płaskich, koronkowych kwiatostanach i pięknie przebarwiających się jesienią liściach. Kwitnie od czerwca aż do października. Dorasta do około 100 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja piłkowana 'Bluebird'

Przepiękna, rzadko spotykana odmiana o efektownych, płaskich, koronkowych kwiatostanach. Tworzy zwartą kępę o zaokrąglonym pokroju, która osiąga około 80-100 cm wysokości i podobnie rozrasta się na szerokość. Wzniesione pędy ozdobione są dużymi, jajowatymi, ostro zakończonymi liśćmi z delikatnym ząbkowaniem na brzegach. Krzew cudownie prezentuje się jesienią, gdy jego liście nabierają wyrazistej, czerwono-purpurowej barwy. Hortensja 'Bluebird' kwitnie intensywnie od czerwca aż do października. W tym czasie na szczytach łodyżek pojawiają się cudowne, płaskie baldachogrona, średnicy około 10-15 cm. Składają się one z drobnych kwiatów płodnych, które otoczone są wianuszkiem dużych kwiatów płonnych. W zależności od odczynu podłoża kwiaty mogą być różowe lub jasnoniebieskie. Krzew stanowi zjawiskową ozdobę lekko ocienionych rabat, a także dużych donic. Hortensja 'Bluebird' zachwyca swą subtelną, nietuzinkową urodą, a jej niezwykłe walory zdobnicze zostały docenione również przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej prestiżową nagrodę Garden Merit.

Uprawa hortensji piłkowanej

Uprawa hortensji piłkowanej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensję piłkowaną

Hortensje piłkowane to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C3 (średnica 18 cm)
  • pojemność: 3 L
  • wysokość krzewu dotyczy części nadziemnej (nie zawiera wysokości doniczki)

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa80-100 cm
Szerokość docelowa100 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówróżowa/jasnoniebieska
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-X
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja piłkowana 'Bluebird' Hydrangea serrata

Hortensja piłkowana 'Bluebird' Hydrangea serrata

Rzadko spotykana odmiana o uroczych, płaskich, koronkowych kwiatostanach i pięknie przebarwiających się jesienią liściach. Kwitnie od czerwca aż do października. Dorasta do około 100 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii