Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue' Hydrangea macrophylla

Cena: 28,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

04050-00-00-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue' Hydrangea macrophylla

Niezwykła odmiana o ogromnych, kulistych kwiatostanach w ślicznym, niebieskim kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina pięknie ożywi cieniste zakątki ogrodu. Może być również uprawiana w donicach. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue' 

Hortensja 'Fabolo Blue' hipnotyzuje dużymi, kulistymi kwiatostanami o przepięknym, niebieskim ubarwieniu. Roślina tworzy zwarte, rozkrzewione kępy, które osiągają około 100 cm wysokości. Posiada sztywne, mocne pędy, na których osadzone są grube, ciemnozielone, ostro zakończone liście o lekko piłkowanych brzegach. Od czerwca do września na szczytach łodyżek dumnie wznoszą się bajeczne, kuliste baldachy, średnicy około 20 cm. Składają się one z dużych kwiatów, które początkowo są kremowo-limonkowe, a w miarę rozwoju zaczynają nabierać cudownych odcieni błękitu. Ubarwienie kwiatostanów z czasem staje się coraz bardziej intensywne, co sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzroku. Hortensja 'Fabolo Blue' stanowi zjawiskową ozdobę cienistych rabat, a także pojemników i donic. Ścięte kwiatostany można zasuszyć i wykorzystać w różnego rodzaju kompozycjach. Należy pamiętać, że ubarwienie kwiatostanów zmienia się w zależności od pH. Na glebach kwaśnych kwiaty będą miały śliczny, niebieski kolor, a na glebach o odczynie bardziej zasadowym staną się różowe.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensje ogrodowe

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym.

  • rozmiar doniczki: C2 (średnica 16 cm)
  • pojemność: 2L
  • wysokość sadzonek: około 20 cm (wysokość krzewu dotyczy tylko części nadziemnej, nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue'Opis

Wysokość docelowa100 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówniebiesko-fioletowa/różowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-IX
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue' Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Fabolo Blue' Hydrangea macrophylla

Niezwykła odmiana o ogromnych, kulistych kwiatostanach w ślicznym, niebieskim kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Roślina pięknie ożywi cieniste zakątki ogrodu. Może być również uprawiana w donicach. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii