Wysyłkę roślin wstrzymujemy 27.11.2023. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane wczesną wiosną. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen' Hydrangea macrophylla

Cena: 28,99 zł

04157-CN-02-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen' Hydrangea macrophylla

Odmiana o pięknych, gęstych, kulistych kwiatostanach w cudownym, niebieskim kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Idealna propozycja na ocienione rabaty.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen'

Zjawiskowa odmiana o okazałych, zwartych, kulistych kwiatostanach w pięknych, niebieskim kolorze. Roślina tworzy gęste, bujne kępy o zaokrąglonym pokroju, które osiągają około 100-120 cm wysokości i podobnie rozrastają się na szerokość. Posiada sztywne, wzniesione pędy, na których osadzone są grube, skórzaste, ciemnozielone liście. Hortensja 'Saxon Rathen' kwitnie obficie od czerwca do września. Na szczytach łodyżek pojawiają się wówczas duże baldachogrona o ciekawym ubarwieniu. Składają się one z dużych kwiatów, które wyróżniają się miseczkowatym układem płatków. Na początkowym etapie rozwoju kwiaty są seledynowe, ale szybko zaczynają nabierać pięknej, niebieskiej barwy. Krzew stanowi wspaniałą ozdobę ocienionych rabat. Może być również uprawiany w donicach. Należy pamiętać, że kolor kwiatów zależy od pH podłoża. Na glebach kwaśnych kwiatostany będą miały niebieskawy odcień, a na glebach o odczynie bardziej zasadowym staną się różowe.

Uprawa hortensji ogrodowej

Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Gdzie można wykorzystać hortensje ogrodowe

Hortensje ogrodowe to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom.

Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wczesną wiosną krzewy są w stanie bezlistnym. Obecnie oferowana sadzonka jest po przycięciu.

  • rozmiar doniczki: (średnica 16 cm)
  • pojemność: 2 L
  • wysokość sadzonek: około 20 cm
  • wysokość krzewu dotyczy części nadziemnej (nie zawiera wysokości doniczki)

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen'Opis

Wysokość docelowa100-120 cm
Szerokość docelowa100-120 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa/niebieska
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-IX
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieobfite
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości80-120 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen' Hydrangea macrophylla

Hortensja ogrodowa 'Saxon Rathen' Hydrangea macrophylla

Odmiana o pięknych, gęstych, kulistych kwiatostanach w cudownym, niebieskim kolorze. Kwitnie obficie od czerwca do września. Idealna propozycja na ocienione rabaty.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii