Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Wietlica japońska 'Red Beauty' Athyrium nipponicum

Cena: 14,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00027-CS-06-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Wietlica japońska 'Red Beauty' Athyrium nipponicum

Barwna odmiana wietlicy 'Red Beauty' charakteryzuje się nie tylko pięknym pokrojem, ale także wspaniałym ubarwieniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Pliki do pobrania

Więcej informacji

Wietlica japońska 'Red Beauty'

Wchodzące w modę paprocie to rośliny kojarzące nam się z naturalnym, leśnym krajobrazem. Ich ozdobne formy mogą wprowadzać do naszych ogrodów wiele naturalności. Taką paprocią jest wietlica. Jej barwna odmiana 'Red Beauty' charakteryzuje się nie tylko pięknym pokrojem, ale także wspaniałym ubarwieniem. Podwójnie pierzaste liście przybierają srebrzysty odcień, a unerwienie staje się mniej lub bardziej czerwone zależnie od stopnia rozwoju i warunków oraz wieku rośliny.

Uprawa wietlicy

Zaleca się sadzenie w miejscach ocienionych częściowo lub całkowicie na stanowiskach wilgotnych. Wymagania glebowe nie są szczególnie duże, ale ważne jest zapewnienie gleby próchniczej i lekkiej. Jest rośliną w pełni mrozoodporną. Wybarwienie u wszystkich odmian wietlicy stabilizuje się dopiero po osiągnięciu dorosłości, co następuje w 2-3 roku po posadzeniu. Do tego czasu karpy mogą wypuszczać również liście typowe dla gatunku botanicznego.

Wietlica jest gatunkiem, który rozpoczyna wegetację dopiero kiedy noce są wystarczająco ciepłe i nie występują już wiosenne przymrozki. W warunkach polskiego klimatu zazwyczaj okres ten przypada na drugą połowę maja. Do tego czasu karpa powoli budzi się do życia jednak nie wytwarza zbyt wielu liści.

Gdzie wykorzystamy wietlicę 'Red Beauty'

Wietlica to wspaniała propozycja do cienistych zakątków ogrodu, gdzie roślina ta wspaniale się czuje. Pięknie prezentuje się w połączeniu przyrodą nieożywioną-kamienie, skały, żwir, kora, próchniejące korzenie i konary drzew-dodają jej szczególnego uroku. Warto łączyć ją z roślinami o dużych liściach i ciemnym zabarwieniu, wtedy jej pierzaste, srebrzyste liście najpiękniej się prezentują. Doskonale komponuje się z funkiami, żurawkami, kopytnikami itd.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

zdjęcie sadzonki wietlicy 'Red Beauty'

Opis

Wysokość docelowa40 cm
Szerokość docelowa40 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa liścisrebrna
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebalekka, próchnicza
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Wietlica japońska 'Red Beauty' Athyrium nipponicum

Wietlica japońska 'Red Beauty' Athyrium nipponicum

Barwna odmiana wietlicy 'Red Beauty' charakteryzuje się nie tylko pięknym pokrojem, ale także wspaniałym ubarwieniem.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania