Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Wietlica japońska 'Burgundy Lace' Athyrium nipponicum

Cena: 13,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00295-CS-05-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Wietlica japońska 'Burgundy Lace' Athyrium nipponicum

Najnowszy selekt wśród ozdobnych, ogrodowych wietlic. Cechuje się nadzwyczajnymi walorami, o których w ogóle nie trzeba pisać, wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Pliki do pobrania

Więcej informacji

Wietlica japońska 'Burgundy Lace'

Wietlica to barwna, japońska paproć ozdobna. Tworzy ona niskie, silnie rozbudowane karpy z wyrastającymi pod lekkim ukosem liśćmi. Jest paprocią o wyjątkowo zachwycającym ubarwieniu. Wietlica 'Burgundy Lace' charakteryzuje się liśćmi o barwie od srebrzystej przez fioletową aż po połyskujący róż. Podwójnie pierzaste liście zmieniają swoje barwy zależnie od stopnia rozwoju, warunków uprawy i wieku samej rośliny. Jest przepiękną paprocią plasującą się chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o walory i ubarwienie.

Uprawa wietlicy japońskiej

Do dobrego wzrostu potrzebuje miejsca osłoniętego od bezpośredniego nasłonecznienia. Należy zapewnić jej stanowisko w miarę wilgotne i glebę próchniczą, dość żyzną. Wietlica jest paprocią w zupełności mrozoodporną. Wiosną rozwój zaczyna bardzo wcześnie, jednak dopiero po ostatnich, wiosennych przymrozkach następuje pełny rozwój jej liści.

Wietlica jest gatunkiem, który rozpoczyna wegetację dopiero kiedy noce są wystarczająco ciepłe i nie występują już wiosenne przymrozki. W warunkach polskiego klimatu zazwyczaj okres ten przypada na drugą połowę maja. Do tego czasu karpa powoli budzi się do życia jednak nie wytwarza zbyt wielu liści.

Gdzie zastosowanie znajdzie wietlica

Jej oryginalne ubarwienie pozwala na wszechstronne wykorzystanie w ogrodowych kompozycjach, jednak aby w pełni wyeksponować jej walory warto łączyć ją z gatunkami o dużych liściach np. brunnerami, funkiami czy języczkami. Można sadzić w niewielkich grupkach w towarzystwie ściółki z kory lub na innym, ciemnym tle. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9  x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki wietlicy japońskiej 'Burgundy Lace'

Opis

Wysokość docelowa60 cm
Szerokość docelowa70 cm
Stanowiskopół cieniste
Barwa kwiatówbrak
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniabrak
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Wietlica japońska 'Burgundy Lace' Athyrium nipponicum

Wietlica japońska 'Burgundy Lace' Athyrium nipponicum

Najnowszy selekt wśród ozdobnych, ogrodowych wietlic. Cechuje się nadzwyczajnymi walorami, o których w ogóle nie trzeba pisać, wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania