Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Podrzeń żebrowiec Blechnum spicant

Cena: 13,99 zł

03697-CS-01-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Podrzeń żebrowiec Blechnum spicant

Zimozielona paproć, która tworzy zgrabne kępy z pierzastych, dwupostaciowych liści. Liście asymilacyjne są ciemnozielone i pokładają się a liście zarodnionośne są węższe i wyprostowane.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Podrzeń żebrowiec

Podrzeń żebrowiec jest paprocią, która w naturze spotykana jest m.in. w Ameryce Północnej i w Europie. W Polsce porasta górskie lasy Karpat i Sudetów i jest objęta częściową ochroną. Z powodzeniem można ją jednak uprawiać w ogrodach, gdyż rośliny oferowane w sklepie nie pochodzą ze stanowisk naturalnych, lecz z uprawy szkółkarskiej. Paproć ta tworzy kępiasty pokrój i wytwarza dwa rodzaje liści, które nieco różnią się od siebie wyglądem i ułożeniem, a przede wszystkim funkcją. Zimotrwałe liście asymilacyjne układają się płasko niemal przy samej ziemi, tworząc rozłożystą formę. Są one ciemnozielone, błyszczące, złożone z pojedynczych, krótkich i tępo zakończonych mniejszych listków. Natomiast liście zarodnionośne mają znacznie węższe listki, a na ich spodniej stronie znajdują się dwa rzędy kupek zarodni. Liście te są sztywne, dłuższe od asymilacyjnych i wyrastają pionowo ze środka kępy, tworząc wzniesiony i wyprostowany pióropusz. Podrzeń żebrowiec osiąga wysokość 20-50 cm i średnicę ok. 50 cm. Zachwyca elegancką prostotą i klasycznym pięknem. Roślina została nagrodzona przez RHS nagrodą Award of Garden Merit za szczególne walory ogrodowe.

Uprawa podrzenia żebrowca

Paproć ta preferuje stanowiska ocienione lub półcieniste, najlepiej czuje się w cieniu większych roślin - krzewów i drzew. Podłoże powinno być lekko kwaśne, przepuszczalne i stale wilgotne, lecz bez zastojów wodnych.

Gdzie zastosowanie znajdzie podrzeń żebrowiec

Podrzeń żebrowiec to znakomita roślina do ogrodów leśnych i naturalistycznych. Idealnie nadaje się na zacienione i wilgotne rabaty w towarzystwie innych paproci oraz host.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9  x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Podrzeń żebrowiec

Opis

Wysokość docelowa20-50 cm
Szerokość docelowa50 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbrak
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniabrak
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebawilgotne, lekkie, próchniczne, przepuszczalne o odczynie kwaśnym
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Podrzeń żebrowiec Blechnum spicant

Podrzeń żebrowiec Blechnum spicant

Zimozielona paproć, która tworzy zgrabne kępy z pierzastych, dwupostaciowych liści. Liście asymilacyjne są ciemnozielone i pokładają się a liście zarodnionośne są węższe i wyprostowane.

Produkty powiązane