Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Goździk 'Dinetta Purple' Dianthus

Cena: 6,99 zł

09-02158-T5-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Goździk 'Dinetta Purple' Dianthus

Zjawiskowa odmiana o przepięknych kwiatach w intensywnym, różowym kolorze. Wąskie, podłużne, srebrzysto-niebieskie liście byliny zebrane są w zwarte, niskie kępki. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Goździk 'Dinetta Purple' -o jaskrawych kwiatach

Zjawiskowa odmiana goździka o przepięknych kwiatach w intensywnym, różowym kolorze. Wąskie, podłużne, srebrzysto-niebieskie liście byliny zebrane są w zwarte, niskie kępki. Od czerwca do sierpnia ponad ulistnieniem pojawiają się urocze, półpełne kwiaty o wyrazistej, różowej barwie i pięknym zapachu. Zbudowane są one z delikatnych, zaokrąglonych płatków o postrzępionych końcach. Goździk ‘Dinetta Purple’ polecany jest na rabaty, murki kwietne, skarpy oraz do ogrodów skalnych. Bajecznie prezentuje się posadzony w większych grupach, tworząc cudowne srebrzysto-niebieskie dywany, zdobione kontrastowymi, różowymi kwiatami.

Uprawa goździka 

Goździk  cechuje się niewielkimi wymaganiami uprawowymi. Preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne. Gleba pod jego uprawę powinna być lekka, przepuszczalna, średnio wilgotna. Jest to bylina w pełni mrozoodporna. Nie toleruje nadmiaru wody w podłożu. Po przekwitnięciu ścinamy pędy, aby poprawić wygląd rośliny.

Zastosowanie goździka  

Goździk wspaniale sprawdzi się na rabatach, skalniakach oraz w ogrodach skalnych. Z powodzeniem może być uprawiany w misach, korytach, pojemnikach skrzynkach oraz na zielonych dachach. Bardzo dobrze wygląda w otoczeniu kamieni, głazów, żwirku. Sadząc roślinę w większych grupach uzyskamy fantastyczne, barwne dywany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki goździka 'Dinette Purple'
Opis

Wysokość docelowa20-25 cm
Szerokość docelowa20-25 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liściniebieska
Termin kwitnieniaVI-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Goździk 'Dinetta Purple' Dianthus

Goździk 'Dinetta Purple' Dianthus

Zjawiskowa odmiana o przepięknych kwiatach w intensywnym, różowym kolorze. Wąskie, podłużne, srebrzysto-niebieskie liście byliny zebrane są w zwarte, niskie kępki. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii