Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Litodora rozpostarta 'Star' Lithodora diffusa

Cena: 9,99 zł

09-02826-T2-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Litodora rozpostarta 'Star' Lithodora diffusa

Zimozielona, niska krzewinka o zachwycających biało-niebieskich, pasiastych kwiatach. Tworzy kobierzec gęstych pędów i liści.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Litodora rozpostarta 'Star' -nawrot

Litodora rośnie w nadmorskich rejonach południowo-zachodniej Europy. W naszych ogrodach jest rośliną rzadko spotykaną i mało znaną. Jest to niska, zimozielona krzewinka o zgrabnym, poduchowatym pokroju, która tworzy gęsty kobierzec małych, błyszczących i pokrytych włoskami liści. Dorasta do około 20-25 cm wysokości i rozrasta się na szerokość do 30-45 cm. W okresie od kwietnie do sierpnia okrywa się obficie niewielkimi, lśniącymi, biało-niebieskimi kwiatami w kształcie gwiazdek. Kwiaty są niezwykle urzekające. Mają białe płatki, przez środek których przebiega niebiesko-lazurowy podłużny pasek, kolorem przypominający barwę kwiatów goryczki. Litodora 'Star' świetnie sprawdzi się w słonecznych ogrodach skalnych i żwirowych, jako roślina okrywowa, a także jako roślina uprawiana w pojemnikach na balkonie czy tarasie. Zielone kobierce gęstych pędów i liści rozrastają się powoli, zadarniając sukcesywnie glebę. W naszym klimacie może być uprawiana w gruncie, ale powinna być okrywana i zabezpieczana na zimę. Lepiej jednak sprawdzi się jako uprawiana w pojemnikach, zimując w chłodnym pomieszczeniu. 

Uprawa litodory rozpostartej 

Wymaga gleby średnio żyznej, przepuszczalnej o odczynie lekko kwaśnym. Nie lubi nadmiernego podlewania i nadmiaru wody, zwłaszcza w okresie zimowym. W czasie wzrostu i kwitnienia wskazane jest jednak utrzymywanie wilgotnego podłoża. Litodory nie powinno się sadzić na glebie gliniastej i ciężkiej. Najlepiej rośnie w miejscu słonecznym, ciepłym i osłoniętych od wiatrów oraz przeciągów. Jest gatunkiem nie w pełni mrozoodpornym, dlatego w przypadku bezśnieżnej zimy i wysokich mrozów konieczne jest okrycie kęp włókniną bądź igliwiem. 

Gdzie można zastosować litodorę rozpostartą

Skalniaki, murki skalne, skarpy i kamieniste nasypy będą dla niej najlepszym otoczeniem. Litodora w naturze porasta skaliste zbocza, zatem takie skalne stanowisko będzie dla niej najlepszym zarówno tłem dla urody jak i miejscem do prawidłowego wzrostu.  

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki litodory rozpostartej 'Star'Opis

Wysokość docelowa20-25 cm
Szerokość docelowa30-45 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówniebiesko-biała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VIII
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna o odczynie lekko kwaśnym
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Litodora rozpostarta 'Star' Lithodora diffusa

Litodora rozpostarta 'Star' Lithodora diffusa

Zimozielona, niska krzewinka o zachwycających biało-niebieskich, pasiastych kwiatach. Tworzy kobierzec gęstych pędów i liści.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii