Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Rogownica alpejska Cerastium alpinum

Cena: 4,99 zł

02929-P3-19-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Rogownica alpejska Cerastium alpinum

Niewielka, płożąca bylina do ogrodów skalnych. Tworzy niskie, luźne darnie kwitnące w maju i czerwcu urzekającymi, białymi kwiatami.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Rogownica alpejska

Rogownica alpejska jest niepozorną byliną o wysokogórskim pochodzeniu i płożącym pokroju. Jako gatunek naskalny rośnie na murawach górskich i w szczelinach skalnych. W Polsce uznana jest za gatunek krytycznie zagrożony, a jej jedyne naturalne stanowisko występowania znajduje się na Babiej Górze. Może być jednak uprawiana jako roślina ozdobna w ogrodzie. Tworzy niskie, małe i luźne darnie o wysokości 5-10 cm, składające się miękkich, płożących, zielono-brązowawych i pokrytych włoskami pędów. Liście są małe, lancetowate, również pokryte włoskami i układają się naprzeciwlegle na wiotkich pędach. W maju i czerwcu rogownica alpejska zakwita śnieżnobiałymi, pięciopłatkowymi kwiatami, które pojawiają się na szczytach pędów. Każdy płatek na zewnętrznym brzegu ma zaokrąglone wcięcie, co nadaje mu uroczego, sercowatego wyglądu. Kwitnienie może trwać nawet do sierpnia.

Uprawa rogownicy alpejskiej

Preferuje stanowiska słoneczne i umiarkowanie słoneczne, ale chłodne. Najlepiej będzie się czuła w cieniu skał i kamieni. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna, próchniczno-gliniasto-żwirowa o odczynie obojętnym do lekko zasadowego. Jest byliną niewymagającą szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz odporną na choroby i szkodniki.

Gdzie można zastosować rogownicę alpejską

Rogownica alpejska to znakomita bylina do ogrodu skalnego, gdzie może porastać kamienne szczeliny i korzystać z chłodnego cienia, który dają skały. Dobrze sprawdzi się też w uprawie pojemnikowej, posadzona w płytkich i szerokich donicach zaaranżowanych jako mini-skalniaki.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 9 x9x 10. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Rogownica apejska

Opis

Wysokość docelowa5-10 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebalekka, próchniczno-gliniasto-żwirowa, wapienna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Rogownica alpejska Cerastium alpinum

Rogownica alpejska Cerastium alpinum

Niewielka, płożąca bylina do ogrodów skalnych. Tworzy niskie, luźne darnie kwitnące w maju i czerwcu urzekającymi, białymi kwiatami.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii