Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około 5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Cena: 9,99 zł

00328-T3-00-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Skrzydlinka naprzeciwlistna -bylina skalna

Skrzydlinka to miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach. Roślina o bardzo zwartym pokroju, drobnych, silnie do siebie przylegających pędach i liściach. Tworzy regularne, niskie dywany w oliwkowo zielonej barwie. Różowe kwiaty pojawiają się wczesną wiosną (III-IV), jednak zanim się rozwiną szczyty wszystkich pędów wypełniają purpurowe wiązanki kulistych pączków. Rozrasta się powoli, jednak z czasem tworzy pokaźnych rozmiarów kwitnące dywany.

Uprawa skrzydlinki naprzeciwlistnej

Najlepiej rośnie na miejscach ciepłych i bezpośrednio nasłonecznionych. Gleba do uprawy powinna być lekka, przepuszczalna, może być uboga. Gleby ciężkie należy przed sadzeniem rozluźnić np. piaskiem i drobnym żwirem. Jest w pełni mrozoodporna i niewymagająca. Jedynie w okresie suszy wskazane jest podlewanie.

Gdzie możemy wykorzystać skrzydlinkę w ogrodzie

Skrzydlinka to idealna roślina do sadzenia wśród skał -najlepiej się tam czuje i najpiękniej wygląda wypełniając niewielkie przestrzenie. Dobrze komponuje się z innymi bylinami skalnymi. Jako, że jej pokrój jest specyficzny, bardzo zwarty świetnie dopełnia kompozycje z luźniejszymi bylinami. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki skrzydlinki naprzeciwlistnejOpis

Wysokość docelowa5-10 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIII-IV
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebawapienna, uboga, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii