Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Cena: 9,99 zł

A-09-00328-T3-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Skrzydlinka naprzeciwlistna -bylina skalna

Skrzydlinka to miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach. Roślina o bardzo zwartym pokroju, drobnych, silnie do siebie przylegających pędach i liściach. Tworzy regularne, niskie dywany w oliwkowo zielonej barwie. Różowe kwiaty pojawiają się wczesną wiosną (III-IV), jednak zanim się rozwiną szczyty wszystkich pędów wypełniają purpurowe wiązanki kulistych pączków. Rozrasta się powoli, jednak z czasem tworzy pokaźnych rozmiarów kwitnące dywany.

Uprawa skrzydlinki naprzeciwlistnej

Najlepiej rośnie na miejscach ciepłych i bezpośrednio nasłonecznionych. Gleba do uprawy powinna być lekka, przepuszczalna, może być uboga. Gleby ciężkie należy przed sadzeniem rozluźnić np. piaskiem i drobnym żwirem. Jest w pełni mrozoodporna i niewymagająca. Jedynie w okresie suszy wskazane jest podlewanie.

Gdzie możemy wykorzystać skrzydlinkę w ogrodzie

Skrzydlinka to idealna roślina do sadzenia wśród skał -najlepiej się tam czuje i najpiękniej wygląda wypełniając niewielkie przestrzenie. Dobrze komponuje się z innymi bylinami skalnymi. Jako, że jej pokrój jest specyficzny, bardzo zwarty świetnie dopełnia kompozycje z luźniejszymi bylinami. 

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki skrzydlinki naprzeciwlistnejOpis

Wysokość docelowa5-10 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIII-IV
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebawapienna, uboga, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Skrzydlinka naprzeciwlistna Aethionema opositifolia

Miniaturowa bylina o bardzo zwartym, regularnym pokroju i drobnych, najpierw purpurowych pąkach, później różowych kwiatach.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii