Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' Veronica spicata

Cena: 6,99 zł

03629-P3-11-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' Veronica spicata

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' 

Niziutka odmiana o uroczych, ciemnoróżowych kwiatostanach w kształcie kłosów. Wytwarza lancetowate, ciemnozielone, lekko karbowane na brzegach liście, które zebrane są w zwarte, gęste rozety. W czasie kwitnienia bylina osiąga około 20-30 cm wysokości. Smukłe, spiczaste kwiatostany pojawiają się licznie od maja do września. Składają się one z drobnych, ciemnoróżowych, ciasno upakowanych kwiatów, które są chętnie oblatywane przez motyle i pszczoły. Roślina ciekawie prezentuje się na początkowym etapie kwitnienia, gdy rozwijają się najniżej położone kwiaty, a wierzchołki kwiatostanów są jeszcze zielone. Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' jest rośliną niewymagającą i łatwą w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne oraz średnio żyzne, przepuszczalne gleby. Doskonale sprawdzi się w ogrodach skalnych, założeniach naturalistycznych, na słonecznych rabatach, obwódkach, łąkach kwietnych, a także jako ozdoba pojemników i donic. Bylina fantastycznie prezentuje się posadzona w większych grupach.

Uprawa przetacznika kłosowego

Dla dobrego wzrostu wymaga lekko wilgotnych lub suchych, przepuszczalnych gleb oraz słonecznych, ciepłych stanowisk. Jest w pełni mrozoodporny i niekłopotliwy w uprawie. Obcinanie przekwitłych kwiatostanów wydłuża okres kwitnienia.

Zastosowanie przetacznika

Przetacznik to świetna propozycja na letnie rabaty, do ogrodów skalnych oraz pojemników. Ze względu na niski, zwarty wzrost jest dobrą propozycją do wykończenia rabat, na obwódki, jak również do sadzenia przy ścieżkach, przejściach i innych wyeksponowanych miejscach.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie pojawi się wkrótce. Przepraszamy. Opis

Wysokość docelowa15-30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebauboga, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' Veronica spicata

Przetacznik kłosowy 'Anniversary Rose' Veronica spicata

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii