Obecnie czas realizacji wynosi około 7 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster' Geranium sanguineum

Cena: 12,99 zł

03767-P3-11-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster' Geranium sanguineum

Odmiana o intensywnie różowych kwiatach z ciemnym żyłkowaniem i ciemnozielonych, pachnących, powcinanych liściach, które malowniczo przebarwiają się jesienią.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster'

'Tiny Monster' to kompaktowa, nisko rosnąca odmiana bodziszka czerwonego, która zachwyca uroczymi kwiatami o intensywnie różowej barwie. Tworzy gęstą kępę ciemnozielonych, pachnących i głęboko powcinanych liści. Maksymalnie osiąga około 25-30 cm wysokości. Ma tendencję do rozrastania się na szerokość, dzięki czemu nadaje się świetnie do okrywania większych powierzchni. Kwitnie głównie w maju i czerwcu, ale cieszy się także mniej obfitym lecz nieprzerwanym kwitnieniem przez całe lato, przy czym powtarza się ono jeszcze we wrześniu. Kwiaty wyrastają ponad ciemnozieloną kępę liści, która tworzy idealne tło dla ich wyrazistej barwy. Są one stosunkowe duże, a ich różowe płatki przyozdobione są ciemnymi żyłkami. Kwiaty przyciągają pszczoły oraz wiele innych owadów zapylających. Jesienią liście byliny malowniczo przebarwiają się na krwistoczerwoną barwę i często utrzymują się do końca zimy, zdobiąc ogród przez cały rok. Ta wytrzymała bylina nadaje się na większość stanowisk, w tym na pełne słońce i do półcienia, lecz nie lubi miejsc mokrych i podmokłych. Odmiana ta nie wykazuje nadmiernej podatności na choroby grzybowe i działanie szkodników. 

Uprawa bodziszka czerwonego

Bodziszek czerwony jest byliną o małych wymaganiach i dużej tolerancji na suszę. Lubi gleby zdrenowane o średniej żyzności, mogą one być piaszczyste i kamieniste, gdyż w naturze właśnie takie siedliska porasta bodziszek czerwony. Jest gatunkiem bardzo odpornym na mrozy, powinien rosnąć w miejscu nasłonecznionym lub lekko ocienionym. 

Gdzie wykorzystamy bodziszka czerwonego

Najlepiej sadzić go w grupach na letnich rabatach oraz jako obwódki i wykończenie rabat. Niski wzrost i długie kwitnienie pozwala na wykorzystanie go do urozmaicania ogrodów skalnych. Ładnie wygląda też jako nasadzenie jednogatunkowe, które może być ozdobą niemalże przez cały sezon.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster'Opis

Wysokość docelowa25-30 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-IX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato-jesień
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster' Geranium sanguineum

Bodziszek czerwony 'Tiny Monster' Geranium sanguineum

Odmiana o intensywnie różowych kwiatach z ciemnym żyłkowaniem i ciemnozielonych, pachnących, powcinanych liściach, które malowniczo przebarwiają się jesienią.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii