Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Pięciornik lśniący Potentilla nitida

Cena: 7,99 zł

00457-00-00-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Pięciornik lśniący Potentilla nitida

Prawdziwa perełka wśród bylin skalnych o bardzo zwartym pokroju i różowych kwiatach pojawiających się na zielonych poduchach.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Pięciornik lśniący -urokliwa roślina skalna

Prawdziwa perełka wśród bylin skalnych o bardzo zwartym pokroju i różowych kwiatach pojawiających się na srebrzysto -zielonych poduchach. Rozrasta się przez pokładające się nisko pędy, które mocno zagęszczają się tworząc z czasem zwarty dywan wypełniający szczeliny skalne. Od maja wytwarza różowe kwiaty, które cudownie się prezentują na tle srebrzystej zieleni liści. Dorasta do 5 cm, a w trakcie kwitnienia może mieć 10-15 cm. Najobficiej kwitnie w maju, w kolejnych miesiącach kwiaty pojawiają się pojedynczo aż do końca lata.

Uprawa pięciornika lśniącego

Wymaga ciepłego, słonecznego stanowiska, najlepiej na wyeksponowanym na działanie słońca skalniaku. Aby dobrze zimował konieczne jest sadzenie na glebie dobrze zdrenowanej, w której woda nie zatrzymuje się w okresie wiosennych roztopów. Warto zastosować drenaż pod rośliną, a glebę do uprawy dodatkowo wymieszać z piaskiem gruboziarnistym lub żwirem. Gleba powinna mieć odczyn zasadowy (wapienne podłoże).

Gdzie wykorzystamy pięciornika lśniącego

Pięciornik lśniący polecany jest zwłaszcza do ogrodów skalnych, gdzie najlepiej się prezentuje i rośnie. Jest unikatem rzadko spotykanym w sprzedaży, gratka dla kolekcjonerów!


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pięciornika lśniącego

Opis

Wysokość docelowa5-15 cm
Szerokość docelowa30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebawapienna, uboga, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Pięciornik lśniący Potentilla nitida

Pięciornik lśniący Potentilla nitida

Prawdziwa perełka wśród bylin skalnych o bardzo zwartym pokroju i różowych kwiatach pojawiających się na zielonych poduchach.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii