Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 10 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala

Cena: 8,99 zł

A-09-00933-6-5-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala

Prawdziwa perełka wśród bylin skalnych o bardzo zwartym pokroju, błyszczących liściach kształtem przypominających liście dębu oraz pięknych kwiatach, które po kwitnieniu zamieniają się w puszyste "dmuchawce". 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala (synonim Dryas alpina)

Prawdziwa perełka wśród roślin skalnych o bardzo zwartym pokroju, błyszczących liściach kształtem przypominających liście dębu oraz pięknych kwiatach, które po kwitnieniu zamieniają się w puszyste "dmuchawce". Jest krzewinką, która rozrasta się przez pokładające się nisko, gęste pędy z ciemnozielonymi, błyszczącymi listkami. Rośnie bardzo nisko (5-10 cm) rozprzestrzeniając się głównie na szerokość i wypełniając szczeliny skalne lub tworząc niskie, intensywnie zielone dywany. Od maja do czerwca wytwarza duże w stosunku do wielkości liści kwiaty o śnieżnej barwie i żółtych pręcikach -kwiaty pięknie kontrastują z liśćmi pod względem wielkości i barwy. Pojedynczy kwiat ma 2-4 cm, jest znacznie większy niż blaszki liściowej.  Po przekwitnięciu w miejscu kwiatów pojawiają się owoce w postaci puszystych pomponików. Dodatkową zaletą dębika jest fakt, że zachowuje liście również zimą. Jest bardzo wartościowym, rzadko spotykanym gatunkiem skalnym, ciekawostką dla kolekcjonerów.

Uprawa dębika ośmiopłatkowego

Wymaga ciepłego, słonecznego stanowiska. Najlepiej sadzić dębik ośmiopłatkowy na wyeksponowanym na słońce skalniaku. Lubi przepuszczalne, suche gleby, które nie zatrzymują zbyt dużo wody. Warto zastosować drenaż pod system korzeniowy dębika, a glebę do uprawy dodatkowo wymieszać z piaskiem gruboziarnistym lub żwirem. Ziemia powinna mieć odczyn zasadowy lub obojętny. Jest gatunkiem mrozoodpornym w całej Polsce, gdyż pochodzi z mroźnych, subarktycznych rejonów północnej półkuli.

Gdzie można wykorzystać dębik ośmiopłatkowy

Polecany zwłaszcza do ogrodów skalnych, gdzie najlepiej się prezentuje i rośnie. Ze względu na rzadkość występowania gatunek ten jest świetną propozycją dla kolekcjonerów i miłośników rzadkich roślin.  


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki dębika ośmiopłatkowegoOpis

Wysokość docelowa10 cm
Szerokość docelowa50 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówbiała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieoszczędne
Glebawapienna, uboga, zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala

Prawdziwa perełka wśród bylin skalnych o bardzo zwartym pokroju, błyszczących liściach kształtem przypominających liście dębu oraz pięknych kwiatach, które po kwitnieniu zamieniają się w puszyste "dmuchawce". 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii