Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Turzyca 'Feather Falls' Carex

Cena: 12,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02870-P1-36-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Turzyca 'Feather Falls' Carex

Atrakcyjna trawa ozdobna tworząca kępy przewieszających się, długich, zielonych liści z białym marginesem. Idealna do gruntu i do kompozycji pojemnikowych. Roślina bezobsługowa.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Turzyca 'Feather Falls'

Turzyca 'Feather Falls' jest atrakcyjną odmianą popularnej, ogrodowej trawy ozdobnej o malowniczo przewieszających się, pełnych wdzięku liściach. Tworzy niskie kępy z długich dwubarwnych liści, dorastające do 30-45 cm wysokości i 45-60 cm szerokość. Liście są łukowato wygięte, paskowane z wyraźnym, zielonym pasem na środku, który pocięty jest cieniutkimi nieregularnymi białymi paskami. Brzegi liści ozdabia szeroki biały margines. Przez cały sezon 'Feather Falls' zdobi ogród pięknym fontannowym pokrojem i dekoracyjnymi liśćmi, a w kwietniu dodatkowo urzeka kwitnącymi kłosami, wyrastającymi z gęstej kępy. Turzyca 'Feather Falls' uznawana jest za trawę bezobsługową. Jedynie w momencie wyraźnego słabszego wzrostu liści wymaga radykalnego przycięcia kępy na wysokość ok. 8 cm nad ziemią. Tym sposobem pobudzi się nowe liście do wzrostu i odświeży wygląd rośliny.

Uprawa turzycy 

Turzyca preferuje miejsce słoneczne lub pół cieniste z glebą średnio żyzną, raczej wilgotną. Unikamy gleb suchych i piaszczystych, na których wzrost nie będzie prawidłowy. Gatunek dobrze sprawdza się w strefie błotnej oczka wodnego. Jest w pełni mrozoodporny poza północno wschodnią Polską, gdzie zaleca się okrywanie.

Gdzie możemy wykorzystać turzycę

Turzyca to idealna roślina na brzegi rabat, ścieżek, do sadzenia pod drzewami wśród funkii, paproci i innych roślin o odmiennym pokroju. Jedna z najlepszych traw do kompozycji pojemnikowych!

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10 cm. Obecnie sadzonka w promocyjnej cenie. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Carex 'Feather Falls'Opis

Wysokość docelowa30-45 cm
Szerokość docelowa45-60 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówżółta
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Turzyca 'Feather Falls' Carex

Turzyca 'Feather Falls' Carex

Atrakcyjna trawa ozdobna tworząca kępy przewieszających się, długich, zielonych liści z białym marginesem. Idealna do gruntu i do kompozycji pojemnikowych. Roślina bezobsługowa.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii