Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Miskant chiński 'Pünktchen' Miscanthus sinensis

Cena: 19,49 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

02991-P1-45-C1

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Miskant chiński 'Pünktchen' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o zielonych liściach z kremowymi, poprzecznymi cętkami. Zakwita jesienią bordowymi, puszystymi kwiatostanami, które przebarwiają się na srebrzysto-biały kolor.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Miskant chiński 'Pünktchen'

Miskant chiński 'Pünktchen' jest odmianą o bardzo atrakcyjnych, zielonych i cętkowanych liściach, które zachwycają kremowymi odbarwieniami na całej ich długości. Tworzy kępiasty pokrój, u podstawy wyprostowany, a u góry wąskie i ostro zakończone liście przewieszają się łukowato, nadając mu lekko fontannowego wyglądu. Wzrost jest nieco wolniejszy od gatunku i docelowo osiąga około 1,5 m wysokości, a w czasie kwitnienia pędy z kwiatostanami dorastają do ponad dwóch metrów. Zielone liście efektownie cętkowane poprzecznymi, kremowymi paskami mogą nasuwać podobieństwo do miskanta 'Zebrinus'. Z daleka miskant 'Pünktchen' wygląda jakby był pokryty żółtymi, drobnymi kropeczkami. Jesienią trawa zakwita pióropuszami bordowo-czerwonych, puszystych, wiechowatych kwiatostanów, które malowniczo wznoszą się na wyprostowanych pędach ponad kępą cętkowanych liści. Z czasem kwiatostany zmieniają barwę, bledną i finalnie stają się srebrzyste. Ta odmiana pięknie wygląda posadzona jako soliter na dużych rabatach. Idealnie też będzie pasować do nasadzeń naturalistycznych oraz nad brzegi zbiorników wodnych. Jej puszyste kwiatostany świetnie nadają się do suchych bukietów.

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają sie w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

Gdzie zastosowanie znajdzie miskant 

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.

Miskant chiński 'Punktchen'

 

Opis

Wysokość docelowa150-220 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówczerwona
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaX
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniajesień
Zakres wysokości160-250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Miskant chiński 'Pünktchen' Miscanthus sinensis

Miskant chiński 'Pünktchen' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o zielonych liściach z kremowymi, poprzecznymi cętkami. Zakwita jesienią bordowymi, puszystymi kwiatostanami, które przebarwiają się na srebrzysto-biały kolor.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii