Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 21 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

 

Miskant chiński 'Roland' Miscanthus sinensis

Cena: 15,99 zł

03224-CH-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Miskant chiński 'Roland' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o długich, szerokich, przewieszających się liściach oraz delikatnych, zwiewnych, wiechowatych kwiatostanach. Dorasta nawet do 2-3 m wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Miskant chiński 'Roland'

Wspaniała, wysoka trawa ozdobna o pięknym, wzniesionym pokroju oraz delikatnych, zwiewnych kwiatostanach. Tworzy duże, zwarte kępy, które w czasie kwitnienia potrafią dorastać nawet do 2-3 m wysokości. Miskant chiński 'Roland' posiada długie, szerokie, łukowo przewieszające się liście z wyraźnym, białym nerwem, biegnącym wzdłuż blaszki liściowej. Jesienią liście przebarwiają się na ciepły, miedziany kolor. W sierpniu na szczytach pędów, wzniesionych wysoko ponad kępą liści, pojawiają się okazałe, zjawiskowe pióropusze. Na początkowym etapie rozwoju kwiatostany są karbowane, różowo-złote, a w miarę przekwitania stają się puszyste, srebrzysto-białe. Subtelne wiechy, pięknie kołyszące się na wietrze nadają trawie lekkości i niesamowitego wdzięku.

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają sie w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

Gdzie zastosowanie znajdzie miskant 

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 13 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa200-300 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówsrebrzysto-biała
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVIII-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokościpowyżej 250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Miskant chiński 'Roland' Miscanthus sinensis

Miskant chiński 'Roland' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o długich, szerokich, przewieszających się liściach oraz delikatnych, zwiewnych, wiechowatych kwiatostanach. Dorasta nawet do 2-3 m wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii