Obecnie czas realizacji wynosi około 15 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Ostnica piórkowata Stipa pennata

Cena: 8,99 zł

03696-T3-00-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Ostnica piórkowata Stipa pennata

Trawa ozdobna o puszystych i zwiewnych jak piórka kwiatostanach. Tworzy kępy z wąskich, nitkowatych liści. Polecana na suche i słoneczne stanowiska.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Ostnica piórkowata

Znakomita trawa na suche i nasłonecznione stanowiska, która urzeka delikatnością i zwiewnością, szczególnie w okresie kwitnienia, gdy jej puszyste kwiatostany malowniczo falują na wietrze. W naturze gatunek ten porasta suche murawy w Europie, w tym nielicznie w Polsce, gdzie znajduje się od ochroną. Można go spotkać również w Mongolii, Syberii, w Chinach i na Kaukazie. Tworzy pionowe i gęste kępy z wąskich, nitkowatych, szarozielonych i jasnozielonych liści o wysokości 30-60 cm. Pomimo, że liście delikatnie wyginają się łukowato, to kępa zachowuje uporządkowany i zwarty fason. Najwięcej wdzięku ostnica piórkowata przybiera w momencie kwitnienia, kiedy kępy pokrywają się srebrzystymi i puszystymi jak piórka, długimi kwiatostanami. Plewki zaopatrzone są w długie, spiralnie skręcone i bardzo dekoracyjne ości o długości ok. 20 cm. Powiewając na wietrze, dają wrażenie puszystości i dynamizmu. Od wyglądu kwiatostanu pochodzi przymiotnik nazwy gatunkowej –piórkowata. Trawa ta kwitnie dość wcześnie, bo już od maja, a kwiatostany zdobią kępy długo, nadając im lekkości i subtelności. Najefektowniej wygląda sadzona w grupach. Świetnie pasuje do ogrodów preriowych oraz skalisto–żwirowych, tworząc z kwitnącymi bylinami barwne obrazy. Zachwyca filigranową urodą zwłaszcza na tle ciemnej zieleni drzew i krzewów.

Uprawa ostnicy piórkowatej

Ostnica piórkowata preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne. Gleba pod uprawę powinna być uboga, przepuszczalna, dobrze zdrenowana. Warunkiem przetrwania ostnicy w gruncie jest zapewnienie jej gruntu przepuszczalnego, dobrze zdrenowanego, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu. Aby więc uchronić kępy ostnicy przed szkodliwym działaniem nadmiaru wody należy posadzić ją na glebie zdrenowanej, piaszczystej. Warto pod system korzeniowy rośliny przed sadzeniem rozsypać warstwę minimum 20 cm warstwy drenażowej np. potłuczonych donic ceramicznych lub grubego żwiru. Na taką warstwę powinna trafić warstwa próchnicza wymieszana z piaskiem lub żwirkiem. W ten sposób rozluźniona gleba nie będzie zatrzymywała wody, a tym samym ostnica nie będzie narażona na gnicie.

Gdzie można zastosować ostnicę piórkowatą

Ostnica piórkowata jest gatunkiem, który dzięki swej urodzie może sprawdzić się we wszelkiego rodzaju kompozycjach. Jej lekki pokrój przełamie monotonię sztywnych form wielu roślin. Najpiękniej prezentuje się w grupach w zestawieniach z roślinami kwitnącymi lub wielkolistnymi bylinami. Towarzystwo grysu lub  żwiru  dodatkowo podkreśla jej cudowną urodę.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa30-60 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieoszczędne
Glebauboga, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ostnica piórkowata Stipa pennata

Ostnica piórkowata Stipa pennata

Trawa ozdobna o puszystych i zwiewnych jak piórka kwiatostanach. Tworzy kępy z wąskich, nitkowatych liści. Polecana na suche i słoneczne stanowiska.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii