Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Kosmatka olbrzymia 'Select' Luzula sylvatica

Cena: 12,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03793-CS-02-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Kosmatka olbrzymia 'Select' Luzula sylvatica

Zimozielona trawa ozdobna o dekoracyjnych, zielonych liściach i brązowych kwiatach. Tworzy niskie i gęste kępy. Odporna i idealna na ocienione stanowiska.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Kosmatka olbrzymia 'Select'

Kosmatka olbrzymia 'Select' jest fantastyczną, odporną i wytrzymałą trawą, która zdobi ogród przez cały rok. Jest to karłowa wersja gatunku i dorasta do około 30-60 cm wysokości, tworząc gęste, zgrabne, choć nieco luźne kępy ze sztywnych, zielonych liści. Skórzaste, podłużne i wąskie liście o lekko błyszczącej powierzchni przewieszają się łukowato w dół, tworząc nieco bałaganiarskie i rozczochrane kępy o średnicy ok. 40 cm. Wiosną, ponad kępą sztywnych liści, zakwitają delikatne, brązowe kwiatostany, które nie mają szczególnych walorów ozdobnych, ale ładnie komponują się z zielenią i nadają się do suchych bukietów. Dużym walorem kosmatki 'Select' jest to, że jej liście utrzymują się również zimą i zdobią ogród w czasie, gdy większość bylin przechodzi okres spoczynku. Najlepiej prezentuje się posadzona po kilka sztuk. W grupie może utworzyć gęstą darń na trudnych i ocienionych stanowiskach, np. pod drzewami.

Uprawa kosmatki olbrzymiej

Kosmatka olbrzymia jest trawą mało wymagającą, bardzo wytrzymałą i tolerancyjną co do warunków wzrostu. Preferuje stanowiska ocienione, a nawet w pełnym cieniu, gdzie najpiękniej się wybarwia. Nie polecana jest na pełne słońce. Do uprawy najlepsza będzie gleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Pielęgnacja kosmatki olbrzymiej jest nieskomplikowana i ogranicza się właściwie do usuwania zbrązowiałych liści po zimie.

Gdzie można wykorzystać kosmatkę olbrzymią

Kosmatka olbrzymia sprawdzi się jako roślina zadarniająca zacienione miejsca w ogrodzie. Pięknie wygląda w towarzystwie host i paproci oraz jako jasny akcent wśród roślin o ciemnozielonych liściach i jako uzupełnienie kompozycji na rabatach bylinowych. Jest trawą idealną do sadzenia w pojemnikach, np. w kompozycji z małymi iglakami lub hostami. Świetnie wygląda posadzona nad brzegami niewielkich zbiorników wodnych, a nawet w ogrodach bagiennych. Sprawdzi się również w kompozycjach pojemnikowych z sezonowo kwitnącymi roślinami, gdy jej liście przewieszają się łukowato przez brzegi donicy.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy. Opis

Wysokość docelowa30-60 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, próchniczna, lekka, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Kosmatka olbrzymia 'Select' Luzula sylvatica

Kosmatka olbrzymia 'Select' Luzula sylvatica

Zimozielona trawa ozdobna o dekoracyjnych, zielonych liściach i brązowych kwiatach. Tworzy niskie i gęste kępy. Odporna i idealna na ocienione stanowiska.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii