Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Turzyca włosista 'Amazon Mist' Carex comans

Cena: 20,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03841-P4-01-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Turzyca włosista 'Amazon Mist' Carex comans

Niewielka, zimozielona trawa ozdobna o zwartym, kaskadowym pokroju i pięknym, srebrzysto-zielonym ulistnieniu. Świetnie nadaje się na rabaty, do ogrodów skalnych, a także do uprawy w donicach. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Turzyca włosista 'Amazon Mist'

Turzyca włosista 'Amazon Mist' to kompaktowa, zimozielona trawa ozdobna o gęstym, rozłożystym pokroju oraz bardzo dekoracyjnym, pięknie ubarwionym, przewieszającym się ulistnieniu. Tworzy zwarte, efektowne, półkuliste kępy, które maksymalnie osiągają około 30-40 cm wysokości i około 40-60 cm szerokości. Turzyca 'Amazon Mist' posiada długie, wąskie, przyjemne w dotyku liście o finezyjnie skręconych końcówkach, przez co kępa przypomina rozwichrzoną czuprynę. Mają one piękny, srebrzysto-zielony kolor, a jesienią mienią się ciepłymi odcieniami brązu. Od kwietnia do czerwca ponad ulistnieniem pojawiają się kremowe, kłosowate kwiatostany, jednakże nie stanowią one elementu dekoracyjnego. Turzyca włosista 'Amazon Mist' to odmiana ceniona za ładny, gęsty, kaskadowy pokrój, pięknie ubarwione ulistnienie oraz niewielkie wymagania uprawowe. Jest to roślina zimozielona, która stanowi wspaniałą ozdobę ogrodu przez cały sezon. Fenomenalnie prezentuje się w podwieszanych donicach, na murkach kwietnych oraz w ogrodach skalnych i żwirowych.

Uprawa turzycy włosistej

Turzyca włosista preferuje stanowiska słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru. Do uprawy najlepsza będzie ziemia żyzna, próchniczna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, dobrze zdrenowana. Jest to gatunek nieco wrażliwy na mróz, suszę i silne wiatry. W przypadku mroźnych, bezśnieżnych zim oraz w chłodniejszych rejonach Polski zalecane jest kopczykowanie lub osłonięcie rośliny warstwą gałązek jodłowych. Wiosną należy usunąć przemarznięte liście.

Gdzie można zastosować turzycę włosistą

Turzyca może być skutecznie wykorzystywana zarówno jako soliter, jak i w nasadzeniach grupowych. Trawę charakteryzuje szeroki wachlarz zastosowań. Świetnie sprawdzi się na skalniakach, obrzeżach i w kompozycji z kamieniami lub żwirem, w ogrodach naturalistycznych, jako roślina okrywowa i akcentująca. Doskonale nadaje się do obsadzania zbiorników wodnych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

Opis

Wysokość docelowa30-40 cm
Szerokość docelowa40-60 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIV-VI
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieprzeciętne
Glebapróchniczna, przepuszczalna, dobrze zdrenowana
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Turzyca włosista 'Amazon Mist' Carex comans

Turzyca włosista 'Amazon Mist' Carex comans

Niewielka, zimozielona trawa ozdobna o zwartym, kaskadowym pokroju i pięknym, srebrzysto-zielonym ulistnieniu. Świetnie nadaje się na rabaty, do ogrodów skalnych, a także do uprawy w donicach. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii