Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Ostnica mocna 'Pony Tails' Stipa tennuissima

Cena: 19,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00887-P3-18-C2

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Ostnica mocna 'Pony Tails' Stipa tennuissima

Cudowna, oryginalna trawa ozdobna o wyjątkowo lekkim i zwiewnym pokroju oraz długim kwitnieniu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Ostnica mocna 'Pony Tails'

Malownicza trawa ozdobna o bardzo cienkich liściach i luźnych, zwiewnych wiechach kwiatostanowych. Jedna z najpiękniejszych, niskich traw ozdobnych o bardzo oryginalnym pokroju, który z każdym podmuchem wiatru ukazuje inne oblicze swej urody. Dzięki niezwykle lekkiej budowie trawa ta ma bardzo szerokie spektrum zastosowania. W trakcie kwitnienia rozpoczynającego się już w czerwcu na szczytach jej cieniutkich liści pojawiają się luźne, włoskowate wiechy. Ostnica mocna osiąga do 60 cm wysokości, jednak ze względu na jej lekki, zwiewny pokrój z przewieszającymi się liśćmi należy uznać, że wysokość całej kępy będzie niższa.

Uprawa ostnicy 'Pony Tails'

Ostnica mocna (Stipa tennuissima) jest trawą uznawaną za kłopotliwą ze względu na trudność w zimowaniu, jadnak w klimacie większości rejonów Polski (Strefa 6) zimowanie jest jak najbardziej możliwe. Warunkiem przetrwania ostnicy w gruncie jest zapewnienie jej gruntu przepuszczalnego, dobrze zdrenowanego, który przepuszcza nadmiar wody podczas wiosennych roztopów śniegu. Aby więc uchronić kępy ostnicy przed szkodliwym działaniem nadmiaru wody należy posadzić ją na glebie zdrenowanej, piaszczystej. Warto pod system korzeniowy rośliny przed sadzeniem rozsypać warstwę minimum 20 cm warstwy drenażowej np. potłuczonych donic ceramicznych lub grubego żwiru. Na taką warstwę powinna trafić warstwa próchnicza wymieszana z piaskiem lub żwirkiem. W ten sposób rozluźniona gleba nie będzie zatrzymywała wody, a tym samym ostnica nie będzie narażona na gnicie. Jednym z dowodów dobrego zimowania ostnicy mocnej jest zieleń miejska Opola na południu Polski, gdzie kępy tego gatunku stanowią przepiękny element rabat od kilku lat. Do uprawy wybrać należy miejsce słoneczne i ciepłe.

Gdzie można zastosować ostnicę 'Pony Tails'

Stipa 'Pony Tails' jest gatunkiem, który dzięki swej urodzie może sprawdzić się we wszelkiego rodzaju kompozycjach. Jej lekki pokrój przełamie monotonię sztywnych form wielu roślin. Najpiękniej prezentuje się w grupach w zestawieniach z roślinami kwitnącymi lub wielkolistnymi bylinami. Towarzystwo grysu lub  żwiru  dodatkowo podkreśla jej cudowną urodę.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o średnicy 17cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Opis

Wysokość docelowa50-60 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówinna
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI-X
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, zdrenowana
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Ostnica mocna 'Pony Tails' Stipa tennuissima

Ostnica mocna 'Pony Tails' Stipa tennuissima

Cudowna, oryginalna trawa ozdobna o wyjątkowo lekkim i zwiewnym pokroju oraz długim kwitnieniu.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii