W okresie zimowym wysyłka roślin jest wstrzymana. Realizacja zamówień rozpocznie się wiosną po 18.03.2019 zgodnie z kolejnością.   SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

koszt_wysylki.jpg

Najczęściej kupowane

 • 18,99 zł
  18,99 zł

  Coraz bardziej popularna i ceniona odmiana odpornego na mróz gatunku hortensji. Doceniono nie tylko ogromne walory jakimi są przepiękne, ogromne kwiatostany, ale także dużą odporność na mróz, która zapewnia obfite kwitnienia każdego roku.

  Coraz bardziej popularna i ceniona odmiana odpornego na mróz gatunku hortensji. Doceniono nie tylko ogromne walory jakimi są przepiękne, ogromne kwiatostany,...

 • 39,99 zł
  39,99 zł

  NOWOŚĆ! Efekt wieloletnich prac selekcyjnych, kolejna siostra popularnej hortensji 'Annabelle' o ulepszonych cechach, wpływających na nadzwyczajne walory estetyczne.

  NOWOŚĆ! Efekt wieloletnich prac selekcyjnych, kolejna siostra popularnej hortensji 'Annabelle' o ulepszonych cechach, wpływających na nadzwyczajne walory...

 • 39,99 zł
  39,99 zł

  Efekt wieloletnich prac selekcyjnych, siostra popularnej hortensji 'Annabelle' o różowych kwiatach. Wytwarza ogromne różowo zabarwione kwiatostany w kształcie kul wyrastających ponad ciemno zielone krzewy.

  Efekt wieloletnich prac selekcyjnych, siostra popularnej hortensji 'Annabelle' o różowych kwiatach. Wytwarza ogromne różowo zabarwione kwiatostany w...

Hortensje drzewiaste

Hortensje drzewiaste (krzewiaste) -Hydrangea arborescens

Znane od wielu lat hortensje krzewiaste uważane są za niezawodne i bardzo atrakcyjne krzewy ogrodowe. Ich piękno pochodzi od niesamowitych kwiatostanów, które mają okazały rozmiar i utrzymują się przez całe lato, a nawet jesień. Hortensje drzewiaste  osiągają wysokość ok 100-150 cm. Najpopularniejsza wśród nich jest odmiana 'Annabelle' o dużych kulistych kwiatostanach białej barwy.  Urodę kwiatów podkreśla gęste, ciemno zielone ulistnienie. 

Uprawa hortensji drzewiastych

Podobnie jak hortensje bukietowe, są gatunkiem odpornym na mrozy poniżej -40 st C. Najlepiej rozwijają się w miejscach lekko ocienionych, ale jeśli zapewnimy im stałą wilgotność, równie dobrze będą rozwijać się w miejscu nasłonecznionym. Kwitną co roku niezależnie od przebiegu temperatur zimą, nie wymagają żadnego okrywania. Wzrostowi i obfitemu kwitnieniu sprzyja żyzna i wilgotna gleba oraz solidne cięcie, które przeprowadzamy jesienią lub wczesną wiosną. 

Ostatnie Wpisy

Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

Żurawki i żuraweczki -kolorowe rośliny ogrodowe

Propozycje ciekawych, barwnych odmian żurawek i żuraweczek oraz wskazówki dotyczące ich uprawy.
Czytaj dalej
Skalniak -dobór roślin

Skalniak -dobór roślin

Wskazówki, które mogą okazać się pomocne przy wyborze roślin na skalniak. Propozycje gatunków, które będą dobrze rosły i pięknie prezentowały się na skalniaku.
Czytaj dalej
Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

Hosta -odmiany na stanowiska słoneczne

Funkie są popularnymi roślinami do miejsc cienistych. Nieliczne odmiany tolerują jednak słońce.
Czytaj dalej
Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

Rośliny ogrodowe -dobór i rozstawa

Jak wybrać odpowiednie rośliny do ogrodu i jak zaplanować ich posadzenie
Czytaj dalej
Kwiaty długo kwitnące

Kwiaty długo kwitnące

Propozycje najbardziej wdzięcznych bylin o najdłuższym okresie kwitnienia
Czytaj dalej
Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

Sadzenie roślin ogrodowych -termin, gleba i rozstawa

Praktyczne wskazówki dotyczące podstaw sadzenia roślin. 
Czytaj dalej