Obecnie czas realizacji wynosi około 10-12 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Rozchodnik ościsty 'Cristatum' Sedum reflexum

Cena: 9,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00003-T6-00-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Rozchodnik ościsty 'Cristatum' Sedum reflexum

Niezwykła mutacja popularnego rozchodnika o zaskakującym pokroju zmutowanych pędów, który nadaje jej bardzo ciekawej formy grzebieniastych poduch.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Rozchodnik ościsty 'Cristatum'

Niezwykła mutacja popularnego rozchodnika o zaskakującym pokroju zmutowanych pędów, który nadaje jej bardzo ciekawej formy grzebieniastych poduch. Jest niską, skalną byliną o kopulastym pokroju. Wytwarza zmutowane, taśmowo rozszerzone pędy o pofalowanych wierzchołkach pokrytych drobnymi, igiełkowatymi listkami. Osiąga do 25 cm wysokości i szerokość do kilkudziesięciu centymetrów, rośnie wolno. Kwitnie latem na żółto, jednak największym walorem są ozdobne pędy z liśćmi tworzące niezwykły, nietypowy dla innych roślin pokrój.

Uprawa rozchodnika 'Cristatum'

Preferuje gleby piaszczyste, ubogie, bardzo dobrze przepuszczalne oraz słoneczne, ciepłe stanowiska. Jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym. Źle znosi nadmiar wody oraz miejsca zacienione. Przy nadmiarze wody gnije, a przy braku słońca traci ładny pokrój i powraca do formy pierwotnej. Przed sadzeniem zatem wybierz jak najbardziej wyeksponowane na słońce miejsce w skalniaku oraz rozluźnij glebę dodając piasku i żwiru. Zdarza się, że nawet przy prawidłowych warunkach roślina wytwarza pędy typowe dla formy pierwotnej, należy je usuwać.

Gdzie zastosowanie znajdzie rozchodnik 'Cristatum'

Rozchodnik ościsty 'Cristatum' nadaje się do ogrodów skalnych, wypełniania szczelin oraz jako roślina okrywowa. Dobrze prezentuje się także sadzony w pojemnikach.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki rozchodnika ościstego 'Cristatum' 

Opis

Wysokość docelowa20-25 cm
Szerokość docelowa50 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówżółta
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieoszczędne
Glebauboga, zdrenowana
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Rozchodnik ościsty 'Cristatum' Sedum reflexum

Rozchodnik ościsty 'Cristatum' Sedum reflexum

Niezwykła mutacja popularnego rozchodnika o zaskakującym pokroju zmutowanych pędów, który nadaje jej bardzo ciekawej formy grzebieniastych poduch.

Produkty powiązane

    Podobne produkty

    Te produkty są w tej samej kategorii