Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Erynus alpejski 'Dr Hahnle' Erinus alpinus

Cena: 10,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00689-P3-05-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Erynus alpejski 'Dr Hahnle' Erinus alpinus

Niziutka, drobna bylina skalna o bardzo zwartym ulistnieniu i obfitym, długim kwitnieniu.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Erynus alpejski 'Dr Hahnle'

Erynus alpejski to niziutka, drobna bylina skalna o bardzo zwartym ulistnieniu i obfitym, długim kwitnieniu. Same dywany liści mają zaledwie 4-5 cm wysokości i składają się z króciutkich pędów ze ściśle przylegającymi do siebie rozetkami liści o ząbkowanych brzegach. W maju rozpoczyna kwitnienie, które może trwać do końca czerwca, a nawet połowy lipca. Kwiaty są drobniutkie, jednak przy takiej obfitości kwitnienia obficie pokrywają kępki liści. Są osadzone na dłuższych łodyżkach wysokości 15 cm, odmiana 'Dr Hahle' wytwarza kwiaty w kolorze różowym.

Uprawa erynusa

Erynus alpejski to nie wymagający gatunek do zastosowania w ogrodach skalnych, dobrze rośnie na przeciętnych, przepuszczalnych i wapiennych glebach ogrodowych. Lubi miejsca ciepłe i słoneczne. Warunkiem dobrego zimowania jest zapewnienie przepuszczalnej gleby (nie toleruje zalegania wody, dlatego na glebach gliniastych wymaga drenażu lub sadzenia na podwyższeniu). W przypadku surowych bezśnieżnych zim wskazane jest okrywanie kępy np. agrowłókniną, gdyż zimozielone liście erynusa mogą ucierpieć od silnych mrozów. Pod względem wymagań siedliskowych erynus jest przykładem byliny bardzo odpornej na braki wody. Jego drobne korzonki wrastają głęboko w szczeliny skalne w poszukiwaniu wody. Gatunek ten jest w stanie utrzymać się nawet na pionowych ścianach budynków i murków skalnych jeśli znajdzie tam dla siebie trochę pokarmu w postaci resztek organicznych.

Gdzie można wykorzystać erynusa alpejskiego 'Dr Hahnle'

Erynus 'Dr Hahnle' najlepiej prezentuje się w ogrodach skalnych oraz na murkach kwiatowych. Można ją także zastosować jako obwódki lub wypełnienie rabat bylinowych. Poleca się 20 szt na 1 m2.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wielkości 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Erynus alpejski 'Dr Hahnle'Opis

Wysokość docelowa10-15 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówróżowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VII
Mrozoodpornośćwymaga okrycia
Podlewanieoszczędne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna, wapienna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Erynus alpejski 'Dr Hahnle' Erinus alpinus

Erynus alpejski 'Dr Hahnle' Erinus alpinus

Niziutka, drobna bylina skalna o bardzo zwartym ulistnieniu i obfitym, długim kwitnieniu.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii