Obecnie czas realizacji wynosi około 10-12 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Miskant chiński 'Kaskade' Miscanthus sinensis

Cena: 21,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03034-P4-02-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Miskant chiński 'Kaskade' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o wyprostowanym pokroju i kaskadowo ułożonych, czerwono-różowych, miękkich kwiatostanach. Malowniczo przebarwia się jesienią.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Miskant chiński 'Kaskade'

Miskant chiński 'Kaskade' jest jedną z najpiękniej kwitnących wysokich traw ozdobnych. Wyhodowany przez ojca wielu znakomitych odmian miskantów, Ernsta Pagelsa. Swoją nazwę zawdzięcza cudownym, kaskadowo przewieszającym się kwiatostanom. Tworzy w zarysie zwarty i wyprostowany pokrój, ale liście mają tendencję do delikatnie łukowatego wyginania się, co nadaje kępie lekko fontannowego wyglądu. Miskant 'Kaskade' osiąga 1,5-2 m wysokości i 1,2-1,5 m szerokości oraz tworzy zwartą kępę wąskich, zielonych liści z wyraźnie zaznaczonym na środku, białym paskiem, biegnącym przez całą długości liścia. Jesienią malowniczo przebarwia się na miedzianoczerwoną, brązową i słomkową barwę. Widowiskowe kwitnienie rozpoczyna się często na przełomie sierpnia i września, kiedy ponad kępą liści pojawiają się długie, różowe, zwieszające się łukowato kwiatostany. Z czasem kwiatostany stają się jaśniejsze i zmieniają barwę na złocistą, potem blakną do kremowej. Efektowny pokrój, barwa i widowiskowe przebarwianie się liści oraz kwiatostanów sprawiają, że miskant chiński 'Kaskade' jest jedną z piękniejszych traw ozdobnych. Wprowadza do ogrodu odrobinę elegancji, a jednocześnie jest pełna dynamiki, kiedy liście poruszane przez wiatr widowiskowo ożywiają rabaty. Jej słomkowe liście i przekwitnięte kwiatostany zdobią ogród również zimą. Laureatka nagrody Garden Merit przyznawanej przez Royal Horticultural Society.

Uprawa miskanta chińskiego

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają sie w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

Gdzie zastosowanie znajdzie miskant 

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.Opis

Wysokość docelowa140-200 cm
Szerokość docelowa120-150 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówsrebrzysto-różowe
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaVIII-X
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnienialato-jesień
Zakres wysokości160-250 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Miskant chiński 'Kaskade' Miscanthus sinensis

Miskant chiński 'Kaskade' Miscanthus sinensis

Wysoka trawa ozdobna o wyprostowanym pokroju i kaskadowo ułożonych, czerwono-różowych, miękkich kwiatostanach. Malowniczo przebarwia się jesienią.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii