Obecnie czas realizacji wynosi około 10-12 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Kostrzewa sina 'Eliah Blue' Festuca glauca -OC

Cena: 3,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03747-P3-13-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Kostrzewa sina 'Eliah Blue' Festuca glauca -OC

Trawa ta rozrasta się w gęste kępki niebieskich, wąskich listków, które swą barwę zachowują przez cały rok, czyli również zimą. Roślina zupełnie niewymagająca co do gleby.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Kostrzewa sina 'Eliah Blue'

Trawa ta rozrasta się w gęste kępki niebieskich, wąskich listków, które swą barwę zachowują przez cały rok, czyli również zimą. Fenomen tego gatunku polega na tym, że im gorsze są warunki, w których rośnie, tym niebieskie zabarwienie liści staje się bardziej intensywne. Wszystko za sprawą woskowatego nalotu na liściach, który jest naturalną wydzieliną chroniącą ten gatunek przed ostrym słońcem i utratą wody w okresach suszy. Kostrzewa 'Eliah Blue' tworzy zwarte, gęste kępy sięgające 20-30 cm wysokości i nieco większej średnicy i jest jedną z najmniej wymagających traw ozdobnych, a za razem jedną z najatrakcyjniejszych.

Uprawa kostrzewy

Kostrzewa 'Eliah Blue' to roślina zupełnie niewymagająca co do gleby. Nie sprawia żadnych problemów w uprawie odporna na szkodniki, suszę i mróz. Najładniej zabarwia się na suchych, piaszczystych i ubogich glebach. Aby dobrze wybarwiała liście, powinna rosnąć na glebie lekkiej, piaszczystej i ubogiej. Nawozić i podlewać zaleca się co najwyżej w pierwszym roku po posadzeniu, aby spowodować odpowiednie rozbudowanie kępek. W kolejnych latach zabiegi te są niewskazane, gdyż niekorzystnie wpływają na wybarwienie liści. Aby uzyskać niebieski kolor, kostrzewa musi rosnąć w miejscu słonecznym.

Gdzie można zastosować kostrzewę siną

Gatunek ten nadaje się na skalniaki, rabaty, do pojemników. Efektownie prezentuje się w grupach przy zachowanie odległości między kępkami od 50-100 cm. Dobrze komponuje się z ciemnozielonymi iglakami oraz z roślinami wrzosowatymi i kwitnącymi bylinami.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10cm. Poniżej zdjęcie wysyłanej kostrzewy.

Opis

Wysokość docelowa20-30 cm
Szerokość docelowa25-30 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówniebieska
Barwa liściniebieska
Termin kwitnieniaV-VII
Mrozoodpornośćbardzo duża
Podlewanieoszczędne
Glebauboga, przepuszczalna
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Kostrzewa sina 'Eliah Blue' Festuca glauca -OC

Kostrzewa sina 'Eliah Blue' Festuca glauca -OC

Trawa ta rozrasta się w gęste kępki niebieskich, wąskich listków, które swą barwę zachowują przez cały rok, czyli również zimą. Roślina zupełnie niewymagająca co do gleby.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii