Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień czas realizacji wynosi obecnie około 21 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

 

Czosnek 'Firmament' Allium

Cena: 7,99 zł

03191-T3-P9

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek 'Firmament' Allium

Ozdobą czosnku 'Firmament' są przepiękne, duże, ażurowe baldachy o ciemnofioletowej barwie. Bylina kwitnie od maja do lipca. Dorasta do około 60-80 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek 'Firmament'

'Firmament' to ciekawa odmiana, która powstała ze skrzyżowania czosnku białawego z czosnkiem ciemnopurpurowym. Roślina czaruje okazałymi, kulistymi kwiatostanami o średnicy około 10-12 cm. Tworzy kępy długich, zielonych liści, które zasychają w trakcie kwitnienia. Bylina maksymalnie osiąga około 60-80 cm wysokości. Od maja do lipca na szczytach wzniesionych, nagich łodyżek pojawiają się okazałe, ażurowe główki przyciągające do ogrodu mnóstwo barwnych motyli. Zbudowane są one z długich, promieniście rozchodzących się szypułek zakończonych uroczymi, gwiazdkowatymi kwiatami o pięknej, ciemnofioletowej barwie.

Uprawa czosnku ogrodowego

Czosnek ogrodowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ogrodowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek 'Firmament' stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną. 


Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9x9x10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki wykonane latem. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku

Opis

Wysokość docelowa60-80 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek 'Firmament' Allium

Czosnek 'Firmament' Allium

Ozdobą czosnku 'Firmament' są przepiękne, duże, ażurowe baldachy o ciemnofioletowej barwie. Bylina kwitnie od maja do lipca. Dorasta do około 60-80 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii