Obecnie czas realizacji wynosi około 4-5 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Czosnek 'Toabago' Allium- 3szt

Cena: 6,99 zł

8,99 zł brutto

-2,00 zł

03849-00-00-CE

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Czosnek 'Toabago' Allium- 3szt

Zjawiskowa odmiana czarująca okazałymi, luźnymi kwiatostanami, które wyglądają jak eksplodujące fajerwerki. Kwitnie od maja do czerwca. Dorasta do około 50-60 cm wysokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Czosnek 'Toabago'

Zjawiskowa odmiana czarująca okazałymi, luźnymi kwiatostanami, które wyglądają jak eksplodujące fajerwerki. Tworzy kępy długich, szerokich, lancetowatych, szaro-zielonych liści, które zaczynają więdnąć i zamierać, gdy roślina przygotowuje się do kwitnienia. Czosnek 'Toabago' dorasta maksymalnie do około 50-60 cm wysokości. Od maja do czerwca na szczytach mocnych, gładkich, wzniesionych pędów pojawiają się ogromne, luźne baldachy, średnicy około 15-20 cm. Składają się one z drobnych, gwiazdkowatych, fioletowych kwiatów, które osadzone są na długich, nierównych, promieniście rozchodzących się szypułkach. Czosnek 'Toabago' powstał ze skrzyżowania Allium schubertii i Allium atropurpureum. Jego kwiatostany wyglądem przypominają czosnek Szuberta, ale są nieco mniejsze i mają ciemniejsze ubarwienie. Roślina stanowi oryginalną ozdobę rabat, ogrodów skalnych oraz donic. Szczególnie efektownie prezentuje się posadzona w większych grupach. Ścięte kwiatostany można wykorzystać do tworzenia ciekawych kompozycji florystycznych.

Uprawa czosnku ogrodowego

Czosnek ogrodowy jest łatwy w uprawie i nie ma szczególnych wymagań. Bylina preferuje stanowiska, ciepłe, słoneczne, osłonięte. Do uprawy najlepsza będzie gleba żyzna, przepuszczalna. Nie należy doprowadzać do zastojów wody, gdyż roślina nie toleruje jej nadmiaru i może dojść do gnicia cebul. Należy pamiętać, że czosnki są roślinami cebulowymi, po przekwitnięciu liście i kwiaty zamierają, cebule przechodzą w spoczynek i zakwitają ponownie w roku następnym. 

Gdzie można zastosować czosnek ogrodowy

Idealny do kompozycji rabatowych oraz florystycznych. Bardzo dobrze prezentuje się w nasadzeniach grupowych wśród innych bylin np. traw ozdobnych. Czosnki ozdobne stają się bardzo modne w aranżacji ogrodów, docenia się ich oryginalną kolorystykę, budowę kwiatów i rozmiary kęp. Czosnek ogrodowy stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat. Najlepiej prezentuje się posadzony w większych grupach. Okazałe kwiatostany nadają się na kwiat cięty, a zasuszone stanowią piękny element dekoracyjny suchych bukietów. Czosnki warto sadzić wśród innych, niskich bylin ze względu na fakt, że po przekwitnięciu część nadziemna zamiera i warto, aby inne rośliny wypełniły wolne miejsce do czasu kolejnego kwitnienia wiosną. 

Oferujemy cebulę o obwodzie 10 cm- w komplecie 3 szt. Okres wysadzania cebul to VIII-XII. 

Opis

Wysokość docelowa50-60 cm
Stanowiskosłoneczne
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaV-VI
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna-lato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Czosnek 'Toabago' Allium- 3szt

Czosnek 'Toabago' Allium- 3szt

Zjawiskowa odmiana czarująca okazałymi, luźnymi kwiatostanami, które wyglądają jak eksplodujące fajerwerki. Kwitnie od maja do czerwca. Dorasta do około 50-60 cm wysokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii