Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Floks szydlasty 'Purple Beauty' Phlox subulata

Cena: 7,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00915-P1-12-P9

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Floks szydlasty 'Purple Beauty' Phlox subulata

Jedna z najintensywniej zabarwionych odmian fioletowych floksa szydlastego. Floks 'Purple Beauty' cechuje się kwiatami o głębokiej i wyrazistej tonacji fioletu. 

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Floks szydlasty 'Purple Beauty'

Jedna z najintensywniej zabarwionych odmian fioletowych floksa szydlastego. Floks 'Purple Beauty' cechuje się kwiatami o głębokiej i wyrazistej tonacji fioletu. Rozrasta się szybko zadarniając glebę przez pokładające się pędy, które tworzą gęsty dywan pokrywający się wiosną (IV-V) bardzo gęstym kożuchem kwiatów. Jest gatunkiem dorastającym do wysokości 10 cm o zimozielonych liściach i długich, gęsto ulistnionych pędach. 

Uprawa floksów szydlastych

Wymagania floksa szydlastego są niewielkie, wystarczy mu jasne miejsce, przeciętna gleba ogrodowa (jednak w miarę wilgotna) i trochę przestrzeni do wzrostu. Jest w pełni mrozoodporny i nie wymaga specjalnej opieki. Liście są zimozielone, dlatego w przypadku bezśnieżnej, mroźnej zimy warto je okryć włókniną, aby wiosną były ładne, zielone.

Gdzie można zastosować floksy szydlaste

Floks szydlasty jest rośliną niezastąpioną w ogrodach skalnych, murkach kwiatowych oraz rabatach. Najpiękniej prezentuje się wśród kamieni tworząc wypełniający dywan lub zwisające lawiny kwiatów na murkach skalnych. Warto sadzić z roślinami i odmiennym pokroju np. strzelistymi irysami lub kulistymi iglakami, aby kompozycja była atrakcyjna przez cały sezon.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 x 10 cm. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Floks szydlasty 'Purple Beauty'Opis

Wysokość docelowa7-12 cm
Stanowiskosłońce lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liścizielona
Termin kwitnieniaIV-V
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebaśrednio żyzna, przepuszczalna
Okres kwitnieniawiosna
Zakres wysokości20 cm i mniej

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Floks szydlasty 'Purple Beauty' Phlox subulata

Floks szydlasty 'Purple Beauty' Phlox subulata

Jedna z najintensywniej zabarwionych odmian fioletowych floksa szydlastego. Floks 'Purple Beauty' cechuje się kwiatami o głębokiej i wyrazistej tonacji fioletu. 

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii