Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Wietlica japońska 'Ursula's Red' Athyrium nipponicum

Cena: 28,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

00154-CS-05-C2

Nowy produkt

Wybrana roślina jest obecnie w trakcie produkcji

Możesz zapisać się na automatyczne powiadomienie mailowe o dostępności produktu podając adres mailowy w poniższym polu (jeśli jesteś zalogowany, nie musisz podawać adresu). Podany przez Ciebie adres mailowy będzie użyty wyłącznie w celu powiadomienia o dostępności tego produktu.

Polityką Prywatności

Powiadom mnie

Pytanie o Produkt

Wietlica japońska 'Ursula's Red' Athyrium nipponicum

Jej podwójnie pierzaste liście przybierają srebrzysty odcień, a unerwienie staje się mniej lub bardziej fioletowo-czerwone zależnie od stopnia rozwoju i warunków.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Pliki do pobrania

Więcej informacji

Wietlica japońska 'Ursula Red'

Wchodzące w modę paprocie to rośliny kojarzące nam się z naturalnym, leśnym krajobrazem. Ich ozdobne odmiany mogą wprowadzać do naszych ogrodów wiele naturalności. Taką paprocią jest wietlica. Jej barwna odmiana 'Ursula's Red' charakteryzuje się nie tylko pięknym pokrojem, ale także wspaniałym ubarwieniem uznawanym za najbardziej efektowne wśród wszystkich paproci ogrodowych. Jej podwójnie pierzaste liście przybierają srebrzysty odcień, a unerwienie staje się mniej lub bardziej fioletowo-czerwone zależnie od stopnia rozwoju i warunków.

Uprawa wietlicy

Zaleca się sadzenie w miejscach ocienionych częściowo lub całkowicie na stanowiskach wilgotnych. Wymagania glebowe nie są szczególnie duże, ale ważne jest zapewnienie gleby próchniczej i przepuszczalnej, najlepiej lekko kwaśnej. Jest rośliną w pełni mrozoodporną.

Wietlica jest gatunkiem, który rozpoczyna wegetację dopiero kiedy noce są wystarczająco ciepłe i nie występują już wiosenne przymrozki. W warunkach polskiego klimatu zazwyczaj okres ten przypada na drugą połowę maja. Do tego czasu karpa powoli budzi się do życia jednak nie wytwarza zbyt wielu liści.

Gdzie zastosowanie znajdzie wietlica 'Ursula Red'

Wietlica to wspaniała propozycja do cienistych zakątków ogrodu, gdzie roślina ta wspaniale się czuje. Pięknie prezentuje się w połączeniu z przyrodą nieożywioną-kamienie, skały, żwir, kora, próchniejące korzenie i konary drzew-dodają jej szczególnego uroku. Warto łączyć ją z roślinami o dużych liściach i ciemnym zabarwieniu, wtedy jej pierzaste, srebrzyste liście najpiękniej się prezentują. Doskonale komponuje się z hostami, żurawkami, kopytnikami itd.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 2l. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.

UWAGA!

Wybarwienie u wszystkich odmian wietlicy stabilizuje się dopiero po osiągnięciu dorosłości, co następuje w 2-3 roku po posadzeniu. Do tego czasu karpy mogą wypuszczać również liście typowe dla gatunku botanicznego.

Opis

Wysokość docelowa60 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskocieniste
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieobfite
Glebapróchnicza, przepuszczalna, lekko kwaśna
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Wietlica japońska 'Ursula's Red' Athyrium nipponicum

Wietlica japońska 'Ursula's Red' Athyrium nipponicum

Jej podwójnie pierzaste liście przybierają srebrzysty odcień, a unerwienie staje się mniej lub bardziej fioletowo-czerwone zależnie od stopnia rozwoju i warunków.

Produkty powiązane

Pliki do pobrania