Obecnie czas realizacji wynosi około 3-4 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Elegans' Hosta

Cena: 16,49 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

03092-CS-11-C1

Nowy produkt


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Elegans' Hosta

Funkia 'Elegans' posiada ogromne, sercowate, mocno pomarszczone liście w cudownym, stalowoniebieskim odcieniu. W lipcu pojawiają się białe, dzwonkowate kwiaty. Tworzy bujne, okazałe kępy, które dorastają do około 70-80 cm wysokości i 100 cm szerokości.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Funkia 'Elegans'

Funkia 'Elegans' tworzy bujne, okazałe kępy, które dorastają do około 70-80 cm wysokości i 100 cm szerokości. Ozdobą rośliny są przede wszystkim ogromne, szerokie, sercowate, grube, mocno pomarszczone liście. Powierzchnia blaszki liściowej jest ciemnozielona, pokryta charakterystycznym, woskowym nalotem, który nadaje jej ciekawy, stalowoniebieski odcień. Na początkowym etapie rozwoju liście są szaro zielone, a w trakcie sezonu stają się niebieskawe. Ubarwienie w dużej mierze zależy również od stanowiska uprawy. Piękny, niebieski odcień bylina zyskuje w pełnym cieniu, a w miejscach, gdzie dociera więcej słońca liście stają się szaro-zielone lub zielone. W lipcu ponad ulistnieniem pojawiają się śliczne, lejkowate, białe kwiaty z delikatnymi, fioletowymi refleksami, które osadzone są na szczytach sztywnych,wzniesionych pędów. Pełnię swej urody bylina ukazuje po około 4-6 latach uprawy. Doskonale sprawdzi się na ocienionych rabatach, w ogrodach leśnych, na brzegach zbiorników wodnych. Pięknie wygląda w towarzystwie paproci ozdobnych, kwitnących bylin oraz innych host o silnym wzroście. Może być sadzona pojedynczo lub w niewielkich grupach. Szczególne walory zdobnicze odmiany 'Elegans' zostały docenione przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej wyróżnienie Award of Garden Merit.

Wysokość

70-80 cm

Szerokość

100 cm

Długość/szerokość liścia

30/23 cm

Kolor kwiatu

Biały

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Półcieniste/cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Niebiesko-zielone


Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.

Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki. Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki pojawi się wkrótce. Przepraszamy.Opis

Wysokość docelowa70-80 cm
Szerokość docelowa100 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówbiała
Barwa liściszaro-zielona
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości50-80 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Elegans' Hosta

Funkia 'Elegans' Hosta

Funkia 'Elegans' posiada ogromne, sercowate, mocno pomarszczone liście w cudownym, stalowoniebieskim odcieniu. W lipcu pojawiają się białe, dzwonkowate kwiaty. Tworzy bujne, okazałe kępy, które dorastają do około 70-80 cm wysokości i 100 cm szerokości.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii