Obecnie czas realizacji wynosi około 7-8 dni roboczych! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. O dokładnym terminie wysyłki zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Funkia 'Lakeside Banana Bay' Hosta

Cena: 24,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

01587-CS-12-C1

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!


B B

Pytanie o Produkt

Funkia 'Lakeside Banana Bay' Hosta

Wspaniała odmiana zachwycająca piękną kolorystyką. Bananowo żółte centrum blaszki liściowej  wspaniale współgra z jej zielonym obrzeżeniem.

Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

* Wymagane pola

Anuluj albo 

Zamówienia można złożyć telefonicznie lub mailowo: 600 584 660 lub sklep[małpa]albamar.pl
Darmowa wysyłka przy zakupach powyżej 250zł
Rabat 5% na wszystko

Więcej informacji

Cechy

Opinie

Produkty powiązane

Więcej informacji

Cechy funkii 'Lakeside Banana Bay'

Wspaniała odmiana zachwycająca piękną kolorystyką. Bananowo-żółte centrum blaszki liściowej otoczone jest zielonym marginesem. Liście byliny są błyszczące, sercowate, ostro zakończone. Funkia 'Lakeside Banana Bay' dorasta do około 40 cm wysokości i 60 cm średnicy, tworząc zwarte, rozłożyste kępki o sztywnym, nastroszonym pokroju. Od lipca do sierpnia ponad ulistnieniem pojawiają się urocze, lawendowe kwiaty, osadzone na wyższych pędach.  

Wysokość

40 cm

Szerokość

60 cm

Długość/szerokość liścia

Brak informacji

Kolor kwiatu

Lawendowa

Termin kwitnienia

Lipiec-sierpień

Stanowisko

Cieniste, pół cieniste

Dominujące ubarwienie liści

Złotozielone z zielonym marginesem

Zastosowanie funkii

Funkie to popularne rośliny do miejsc cienistych. Dzięki pięknym, barwnym liściom stanowią doskonałą ozdobę zacienionych zakątków ogrodu. Świetnie komponują się z paprociami, bylinami kwitnącymi, ale też same w sobie jako soliter stanowią piękną ozdobę.

Ogólnie warunki uprawy funkii

Funkie wymagają stanowisk całkowicie lub częściowo ocienionych oraz gleby żyznej, próchniczej, lekkiej i wilgotnej. W takich warunkach funkie najlepiej się rozwijają, chociaż są roślinami dość tolerancyjnymi na okresowe pogorszenie warunków, niedostatek wody czy składników pokarmowych. U odmian barwnych warto zadbać o wybranie miejsca uprawy, do którego dociera trochę porannych lub wieczornych promieni słonecznych. Dzięki temu w pełni można będzie cieszyć się ich walorami. Należy pamiętać, że funkie to rośliny, które dojrzewają wraz z wiekiem, dlatego u młodych roślin zwykle nie są widoczne ich docelowe walory. Kształt, wielkość, faktura i barwa liścia właściwa dla danej odmiany ujawnia się stopniowo po kilku latach od posadzenia. U niektórych odmian następuje to wcześniej, np. tego samego roku od posadzenia, u innych uzyskanie docelowych cech wymaga osiągnięcia pewnego wieku, który zależy już od samej odmiany.


Oferujemy sadzonkę w doniczce o pojemności 1 L. Poniżej zdjęcie oferowanej sadzonki.  Wygląd bylin i stopień ich rozwoju zależy od pory roku -czytaj więcej

Zdjęcie sadzonki funkii 'Lakeside Banana Bay'
Opis

Wysokość docelowa40 cm
Szerokość docelowa60 cm
Stanowiskocień lub pół cień
Barwa kwiatówfioletowa
Barwa liściwielobarwne/ pstre
Termin kwitnieniaVII-VIII
Mrozoodpornośćcałkowita
Podlewanieprzeciętne
Glebażyzna, próchnicza
Okres kwitnienialato
Zakres wysokości20-50 cm

Recenzje

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Funkia 'Lakeside Banana Bay' Hosta

Funkia 'Lakeside Banana Bay' Hosta

Wspaniała odmiana zachwycająca piękną kolorystyką. Bananowo żółte centrum blaszki liściowej  wspaniale współgra z jej zielonym obrzeżeniem.

Produkty powiązane

Podobne produkty

Te produkty są w tej samej kategorii